اعتبارات مورد نیاز بازسازی سی‌سخت تامین می‌شود

یاسوج- ایرنا-معاون اول رئیس جمهوری گفت: هر اعتباری که برای بازسازی سی سخت از سوی مسئولان و استاندار کهگیلویه و بویراحمد درخواست شود بلافاصله در دولت تصویب و اعلام می شود.

اسحاق جهانگیری روز دوشنبه  در جمع مردم سی سخت گفت: بازسازی یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده در شهر سی سخت برای دولتی که در یک سال بیش از ۸۰ هزار واحد مسکونی در سیل و زلزله را بازسازی کرده ، کار سختی نیست.

جهانگیری تاکید کرد: ممکن است عده ای بخواهند مردم را نسبت به بازسازی مایوس کنند اما با اطمینان به مردم می گوییم دغدغه تسهیلات و یا کمبود اعتبار نداشته باشند .
وی اشاره ای به سیل فروردین ۹۸ و زلزله سال ۹۷ کرمانشاه کرد و گفت حتی یک نفر وجود ندارد که بگوید خانه ام خراب شده و برایم خانه نساختند.
پیش از صحبت های معاون اول رئیس جمهور یکی از اهالی سی سخت  رسیدگی به بازسازی زیرساخت ها و مشکلات شهرداری را از اولویت مردم عنوان کرد و از نماینده دولت خواست که به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشد.
معاون اول رئیس جمهوری اطمینان داد که پس از انجام فرایند بازسازی، دولت اعتبار ویژه ای در اختیار شهرداری سی سخت قرار خواهد داد.

در دومین روز سال ۱۴۰۰ معاون اول رئیس جمهور با همراهی وزیر آموزش و پرورش، وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، رئیس بنیاد مسکن کشور و برخی از مسئولان بلند پایه کشور در استان  حضور یافت  و پس از حضور در جمع مردم سی سخت و شنیدن مطالبات و صحبتهای مردم این شهر ، نشست جمع بندی و مدیریت بحران این سفر در یاسوج برگزار شد.

دولت تاکنون ۴۳۰ میلیارد تومان  اعتبار بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی شهر سی سخت مصوب و ابلاغ کرده و  رئیس جمهوری وعده داده است تا مرداد ماه امسال بازسازی این شهر به اتمام خواهد رسید.

بدنبال زلزله سی سخت ؛۶ هزار و ۵۰۰ واحد درخواست ارزیابی داشتند ؛ بیش از ۴ هزار واحد خسارت دیده و یک هزار و ۲۰۰ واحد باید تخریب کامل شود.

آواربرداری ۳۰۰ واحد مسکونی در سی سخت پایان یافته و پروانه ساختمانی ۲۰۰ واحد برای اغاز نوسازی صادر شده است .

پی کنی ۱۰۰ واحد و فونداسیون ۵۰ واحد مسکونی نیز انجام شده است که تلاش مجموعه دولت و تمامی نهادها بر این است که در موعد مقرر منازل تحویل مردم شود.

زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند.

زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد ، ۱۹کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داد.

این زلزله تلفات جانی نداشت اما خسارت زیادی به خانه ها و زیرساخت های شهر سی سخت وارد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =