سه شهرستان ایلام در خطر تبدیل به وضعیت نارنجی کرونا هستند

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: به دلیل افزایش شمار بستری و ابتلا به کرونا سه شهرستان ایلام در خطر تغییر رنگ از زرد به نارنجی هستند.

جمیل صادقی فر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روند ابتلا به کرونا بر اساس آمار در روز اول فروردین افزایشی بوده است.

وی افزود: اکنون شهرستان‌های آبدانان، ایوان، چرداول و دهلران روند صعودی از نظر ابتلا به کرونا دارند و احتمال نارنجی شدن سه شهرستان آبدانان، ایوان و چرداول و قرمز شدن دهلران وجود دارد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: روز گذشته ۳۸ مورد ابتلا جدید به کرونا اول فروردین ۱۴۰۰ در استان ثبت شد که ۲۴ نفر آنان بستری شدند.

صادقی فر یادآور شد: از این تعداد افراد بستری شده دهلران با هشت نفر، آبدانان پنج نفر، ایلام چهار، چوار، سیروان و چرداول هر کدام ۲ نفر و دره شهر یک نفر بستری شدند.

وی اضافه کرد: این افزایش ابتلا و بستری ها به دلیل حضور مردم در بازار شب عید و جمعه آخر سال در آرامستان‌ها و دید و بازدیدهاست.

صادقی فر گفت: هشدارهای لازم و توصیه های بهداشتی به صورت مکرر اعلام می شود و مردم باید با توجه به خطرناک بودن کرونا و خطر مرگ عزیزان نسبت به رعایت پروتکل ها توجه جدی داشته باشند.

وی اظهار داشت: اگر مردم بیش از هر زمان دیگر نسبت به رعایت پروتکل ها توجه کنند، از این شرایط سخت عبور خواهیم کرد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: مردم باید آگاه باشند که هرگونه بی توجهی موجب گسترش بیماری خواهد شد.

صادقی فر از مردم خواست تا با پرهیز از دید و بازدید عید و مسافرت نسبت به حفظ سلامت خود و عزیزانشان توجه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha