بیش از ۴۶ طرح زیست محیطی در زنجان اجرا شد

زنجان-ایرنا- مدیرکل محیط زیست استان زنجان گفت: بیش از ۴۶ طرح زیست محیطی از سوی واحدهای صنعتی، خدماتی و تولیدی، سال گذشته در استان زنجان اجرا شد.

 حسین آب‌سالان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بازدیدهای مکرر کارشناسان محیط زیست استان زنجان از واحدهای فعال در سطح استان گفت: با مشاهده کاستی‌ها در بعضی از این واحدها و برگزاری جلسات  متعدد با مدیران آنها، اقدامات لازم انجام شد.

وی صدور اخطاریه به واحدهایی که سالیان متمادی این نقص ها را داشتند، را از جمله اقدامات انجام شده خواند و افزود: مجموعه اقدامات انجام شده  منجر به اجرای فعالیت و طرحهای زیستی با توجه به نوع  آلایندهای واحدها شد.

 مدیرکل محیط زیست استان زنجان، احداث تصفیه خانه فاضلاب های صنعتی و انسانی و مدیریت پسماندهای تولیدی یا ایجاد لندفیل ( محل دفن پسماند)  را از جمله این طرح های اجرا شده در سال گذشته عنوان کرد .

آب سالان ارتقای سیستم تصفیه هوا و نصب تجهیزات، مالچ پاشی( پاشیدن ترکیبات سیمانی روی پسماندها) و دیوار کشی پسماندهای تولیدی واحدها در محوطه را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و گفت: هزینه طرح های اجرا شده، توسط واحدها تامین شد و محیط زیست نقش نظارتی در این راستا دارد.

                                     

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =