تندبادی با سرعت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت اشنویه را درنوردید

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی اشنویه گفت: تندبادی با سرعت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت شهرستان مرزی اشنویه را درنوردید و مشکلاتی را برای مردم این شهرستان به وجود آورد.

صالح راوندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وزش باد که از روز گذشته در این شهرستان آغاز شده، تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: بروز تندباد در این شهرستان موجب شکسته شدن شاخه های درختان شده و رفت و آمد مردم در سطح گذرگاه ها و معابر را با مشکلاتی مواجه کرده است.

رییس اداره هواشناسی اشنویه بیان کرد: نخستین بارش بهاری امسال در سال نو از روز سه شنبه هفته جاری در استان آغاز می شود و روز سه شنبه و چهارشنبه بارش باران همراه با وزش باد با سرعت ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر برساعت پدیده قابل پیش بینی برای استان است.

وی بیان کرد: به علت احتمال وزش باد شدید و بارش های متناوب لازم است تا شهروندان از تردد در جاده های کوهستانی بپرهیزند و در کنار رودخانه ها نیز اتراق نکنند.

راوندی با اشاره به هشدار های هواشناسی استان در زمینه وزش باد بیان کرد: شکسته شدن درختان آسیب‌پذیر، احتمال خسارت به پوشش گلخانه‌ها و سقوط اجسام از ارتفاعات طی روزهای پایان هفته جاری پیش بینی می شود و لازم است تا تدابیر لازم در این زمینه بکار گرفته شود.

وی گفت: لازم است تا افراد نسبت به سرکشی و اطمینان از استحکام سازه و پوشش گلخانه‌ها، سقف‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر، عدم استقرار در مجاورت ساختمان‌های در حال ساخت، خودداری از محلول پاشی و سمپاشی باغات و سایر اقدامات پیشگیرانه اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، در شهرستان مرزی اشنویه هم اکنون یک ایستگاه هواشناسی در شهر و ۲ ایستگاه باران سنجی نیز در روستاهای سنگر و بخش نالوس این شهرستان در حال فعالیت است.

اشنویه در جنوب آذربایجان غربی و در یک منطقه سردسیر و کوهستانی هم مرز با کشورعراق و ترکیه واقع شده است.

آذربایجان غربی استانی با بارش سالانه ۴۰۰ میلیمتر بارندگی است که بارشهای زمستانه و بهاره نقش مهمی در ذخایر آبی استان ایفا می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =