ترددهای نوروزی به استان قزوین ۳۰ درصد افزایش داشته است

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: ترددهای نوروزی به استان قزوین از ۲۸ اسفندماه سال گذشته تاکنون نسبت به نوروز ۹۹ که با محدودیت‌های بیشتری همراه بود، ۳۰ درصد افزایش داشته است.

منوچهر حبیبی روز دوشنبه ضمن تبریک سال نو با اعلام این مطلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ترددهای کنونی نسبت به نوروز ۹۸ که هنوز ویروس کرونا شیوع پیدا نکرده بود به بیش از ۸۰ درصد کاهش داشته اما نسبت به سال گذشته که تمامی سفرها ممنوع بود و بازارها نیز تعطیل بودند، رقم قابل توجهی نیست.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شد همین تعداد مسافرت‌های نوروزی هم نداشته باشیم، اضافه کرد: از قبل نیز بارها اعلام کردیم که فروردین ماه ۱۴۰۰ فرصت ویژه‌ای است که اگر با رعایت اصول بهداشتی همراه باشد و سفرهای نوروزی در آن متوقف شود، می‌تواند پایانی برای شیوع ویروس کرونا باشد، اما اگر رعایت نکنیم ممکن است با پیک چهارم این بیماری نیز روبرو شویم.

حبیبی تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی استان قزوین را روزانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر اعلام کرد و یادآور شد: تعداد بیماران فوتی استان روزانه بین یک تا ۲ نفر است که خوشبختانه این مساله بیانگر ثبات این ویروس در استان است.

این مسوول با بیان اینکه حفظ شرایط موجود در استان قزوین به همت مردم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بستگی دارد، اظهار داشت: در حال حاضر ویروس کرونا به تمامی شهرستان‌های استان قزوین نفوذ پیدا کرده و اگر به خوبی این موضوع را مدیریت نکنیم، می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

حبیبی به تامین واکسن‌های مورد نیاز کرونا در استان قزوین اشاره و تصریح کرد: با واردات واکسن‌های خارجی و تولید داخل آن در اردیبهشت ماه سال جاری، با تعداد بالایی از دز واکسن کرونا روبرو خواهیم شد و در صورت همراهی مردم این ویروس منحوس را برای همیشه مهار خواهیم کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =