۳ میلیون بوته گل فضای شهر ارومیه را بهاری کرده است

ارومیه - ایرنا - رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه گفت: شهرداری با کاشت سه میلیون بوته گل فصلی و دایمی در بوستان‌ها، پارک‌ها، فضاهای سبز شهری به استقبال بهار رفته و کاشت بوته‌های گل در این شهر ادامه دارد.

بهمن تمجیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات کاشت این بوته‌های گل در سطح شهر ارومیه از اسفند گذشته آغاز شده و تمامی تلاش شهرداری ارومیه در این روزها که مردم با ویروس کرونا درگیر هستند، افزایش زیبایی شهر و ایجاد نشاط اجتماعی در آنهاست.

وی بیان کرد: تماشای گل و بوییدن آن موجب آرامش و امیدواری انسانهاست و این موضوع توسط دانشمندان و محققان اثبات شده است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه اظهار داشت: این گل‌ها از نوع بنفشه، مینا چمنی، شب بو، همیشه بهار، کلم زینتی، مارگریت، کوکب، قرنفل، میخک و لاله است که در سطح شهر ارومیه در دست کاشت است.

تمجیدی ادامه داد: مهمترین عامل در تداوم وجود این گل‌ها در پارک‌های شهر، همراهی مردم و پرهیز از کندن گل‌هاست و امیدواریم این امر در فصل بهار به خوبی رعایت شود.

وی افزود: تولید و تکثیر انواع گل‌های فصلی در نهالستان‌های واحد تولیدات سازمان با هدف خودکفایی در تولید و کاهش هزینه‌ها صورت می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، شهر ارومیه با بیش از ۱۱ هزار هکتار مساحت و ۷۵۰ هزار نفر جمعیت از چند سال گذشته به شهر گل در کشور معروف شده و با ابتکار مدیریت شهری چندین بار نیز جشنواره گل در این شهر برپا شده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =