چهار میلیون و ۹۱۴ هزار تردد در جاده‌های استان مرکزی ثبت شد

اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: چهار میلیون و ۹۱۴ هزار و ۵۸۶ دستگاه وسیله نقلیه از بیست و پنجم اسفندماه سال گذشته تا یکم فروردین ماه امسال در جاده‌های این استان تردد کردند.

«علی زندی‌فر» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر این اساس تردد در ۶۸ جاده شریانی مجهز به تردد شمار برخط  در استان مرکزی در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن  (با احتساب سال کبیسه) ۱۲۷ درصد افزایش یافته‌ است.

وی ادامه داد: ۹۳۷ هزار و ۴۵۴ دشتگاه وسیله نقلیه در این مدت به استان مرکزی وارد و ۹۳۱ هزار و ۵۷۶ دستگاه وسیله نقلیه از جاده‌های این استان خارج شده‌ و بقیه آن مربوط به تردد داخل استانی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: تعداد خودروهای ورودی و خروجی به استان در این مدت نسبت به سال قبل از آن به ترتیب ۸۲ و ۸۳ درصد افزایش یافته‌است.

زندی‌فر ادامه داد: وسایل نقلیه سنگین ۲۵ درصد ترددها در جاده‌های استان مرکزی را در این مدت به خود اختصاص دادند که تردد این خودروها نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن چهار درصد افزایش یافته‌است.

وی گفت: ۳۶ هزار و ۵۷۷ دستگاه اتوبوس از بیست و پنجم اسفندماه سال گذشته تا یکم فروردین ماه امسال در جاده‌های استان مرکزی تردد کردند که تردد این خودروها در جاده‌های استان نسبت به سال قبل از آن ۱۴ درصد افزایش یافته‌است.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده است.
به طور متوسط، روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =