شهروندان از نگهداری طلا و پول نقد در منزل خودداری کنند

همدان- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی استان همدان از شهروندان خواست برای در امان ماندن از سرقت، طلا، پول نقد و اشیای قیمتی را در منزل نگهداری نکنند.

سرهنگ رضا زارعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: یکی از مهمترین علل بروز سرقت منزل سهل انگاری صاحبخانه در حفاظت از اموال و نگهداری اشیای کم حجم و قیمتی در خانه است.

وی اضافه کرد: مجهز کردن منزل مسکونی به سیستم های روز از جمله دزدگیر و دوربین، سرقت را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد با این اوصاف باید از نگهداری اموال با ارزش که جابجایی آن راحت است در منزل خودداری کرد.

جانشین فرمانده انتظامی استان همدان اظهار داشت: بیشتر سارقان دنبال سرقت اموال با ارزش و کم حجم نظیر طلا و پول نقد هستند چرا که سرقت و جابجایی آنها بسیار آسان و راحت بوده و آنها را دچار مشقت و سختی نمی کند.

سرهنگ زارعی خواستار تقویت حفاظت فیزیکی منازل مسکونی شد و تاکید کرد: منازل مسکونی در شرایط مختلف به ویژه در نوروز که خانواده ها اقدام به ترک خانه برای دید و بازدید عید می کنند محل امنی برای نگهداری اموال با ارزش نیست.

وی شایع ترین سرقت در همدان را وسایل داخل خودرو دانست و گفت: خودرو نیز محل مناسبی برای نگهداری اموال باارزش و مدارک نیست با این وجود برخی مالکان وسیله نقلیه خودرو را به مثابه گاو صندوق دانسته و اموال خود را داخل خودرو و برخی مواقع در دید سارقان قرار می دهند.

جانشین فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: به تازگی ماموران کلانتری ۱۷ موفق به دستگیری سارقی شدند که در بازجویی ها به ۳۳ فقره سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو در شهر همدان اعتراف کرد.

سرهنگ زارعی افزود: در پی وقوع سرقت های متعدد در شهر همدان به شیوه و شگردهای خاص موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات گسترده ماموران و انجام اقدامات پلیسی سرانجام فردی ۳۸ ساله که از سارقان حرفه ای و سابقه دار در امر سرقت داخل خودرو بود مورد شناسایی قرار گرفت.

جانشین انتظامی استان بیان داشت: ماموران پس از شناسایی محل دقیق سکونت سارق، با تعقیب و مراقبت های ویژه و دریافت مجوز و بازرسی منزل توانستند وی را در یک عملیات غافلگیرانه و منسجم در حین سرقت با همکاری عوامل تجسس کلانتری ۱۷ دستگیر کنند.

سرهنگ زارعی گفت: ماموران در بازرسی از خودرو وی، تعدادی اموال از قبیل مدارک، ضبط وپخش، ساب، باند، چهار عدد باطری خودرو، سه عدد جک، ریگلاتور گاز و مقدار زیادی آچارآلات کشف کردند.

وی بیان کرد: همه محل های سرقت بازسازی و مالباختگان شناسایی و شکایت آنان دریافت شد و متهم به همراه پرونده به دادسرا اعزام و با قرار وثیقه مناسب روانه زندان شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =