با فعال سازی تولید داخلی، تحریم ها خنثی می شود

تهران- ایرنا- خبرگزاری خبر آنلاین نوشت: اگر ما ظرفیت های داخل را فعال کنیم و به تولیدکننده و کارآفرین بها بدهیم و همانطور که آقا فرمودند مشوق های برای اینها درنظر بگیریم من معتقدم خود به خود تحریم ها خنثی می شود و از بین می رود.

خبرگزاری خبر آنلاین دوم فروردین به گفت وگو با حجت الاسلام حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت پرداخت و نوشت: بنده بر این باورم اگر منتظریم آمریکا گامی برای رفاه ما بردارند، غیرممکن است و دشمنی که اینها با جمهوری اسلامی دارند پایان پذیر نیست.... این چهره سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که از نگاه شما منظور رهبری از پشتیبانی ها در چه حوزه هایی است؟ ادامه داد: از دلایل اصلی موانعی که بر سر راه تولید قرار دارد  از نظر رهبری این است که پشتیبانی از کارفرمایان به درستی صورت نگرفته است و این باید در سال آینده جبران شود،  همچنین حمایت هایی که باید صورت بگیرد باید تحقق پیدا کند. ابراهیمی بیان کرد: علاوه بر این مسئله مهم برداشتن موانع است چون ما یک سیستم دموکراسی داریم اما کاغذبازی در کشور ما از گذشته در چارچوب دیوان‌سالاری همینطور باقی مانده است به عنوان مثال یک تولید کننده وقتی می خواهد مجوز بگیرد با مشکل بر می خورد اگر بخواهد صادر یا وارد کند با مشکلات بسیاری مواجه است. بنابراین این موانع باید برطرف شود اگر این سه امری که آقا فرمودند محقق شود به نظر می رسد که جهش تولید انشالله تحقق پیدا می کند.

ابراهیمی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید جنگ اقتصادی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود یا ادامه دارد؟ عنوان کرد: بنده بر این باورم اگر منتظریم آمریکا گامی برای رفاه ما بردارند، غیرممکن است بلکه بنده اعتقاد دارم این عناد و دشمنی که اینها با جمهوری اسلامی دارند پایان پذیر نیست اما آن چه می تواند ما را از مشکلات نجات دهد این است که ما آنچه ظرفیت در ایران داریم این ظرفیت ها را مورد توجه قرار دهیم و بعد از آن اینکه ما ۱۵ کشور همسایه داریم.

باید از ظرفیت داخلی و خارجی برای حل مشکلات و معضلات ناشی از تحریم استفاده کنیم

 اگر ما فعالیت هایمان را هم در داخل گسترش دهیم و به داخل نگاه کنیم و هم در خارج به ظرفیت کشورهای همسایه نگاه کنیم بعد از آن هم ارتباط با کشور روسیه یا چین می تواند یک راهی باشد برای اینکه ما در بعد خارجی موفق باشیم و این تحریم ها را خنثی کنیم. از سوی دیگر اگر ما ظرفیت های داخل را فعال کنیم و به تولیدکننده و کارآفرین بها بدهیم و همانطور که آقا فرمودند مشوق های برای اینها درنظر بگیریم من معتقدم خود به خود تحریم ها خنثی می شود و از بین می رود و در نتیجه کشور به آن استقلال اقتصادی که لازمه بقای ما است برسد.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =