۷۸ بیمار مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی بستری شدند

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۸ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که بیش از ۵۰ درصد این تعداد در مرکز استان، ارومیه بود.

دکتر جواد آقازاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: البته در ۲۴ ساعت گذشته، ۹۲ نفر مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی مبتلا شده بودند که نشان دهنده سهم زیاد بستری شدگان نسبت به مبتلایان بود.

وی بیان کرد: با اضافه شدن ۷۸ بیمار کرونایی دیگر، کل بستری های ناشی از سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۴۷۴ نفر رسید که از این تعداد، ۲۶۰ نفر مشکوک و ۲۱۴ نفر مبتلا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین از کل بستری شدگان، ۱۴۷ نفر شامل ۳۱ درصد آنان در بخش مراقبت های ویژه بوده و ۳۳ نفر نیز به ونتیلاتور متصل هستند.

دکتر آقازاده از فوت یک نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در مهاباد طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اظهار کرد: با اضافه شدن این فرد، کل فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان به سه هزار و ۷۲۲ نفر افزایش یافت.

وی تاکید کرد: رعایت پروتکل ها مهمترین ضرورت مقابله با کرونا در وضعیت کنونی است و دوری از دورهمی های خانوادگی در کنار استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی، می تواند از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری کند.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۱۱۹ هزار و ۳۸۳ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =