۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۵
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 84271905
۰ نفر

برچسب‌ها

بازدید از اماکن تاریخی قزوین افزایش داشته است

قزوین - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشکری و صنایع دستی استان قزوین گفت: بازدید نوروزی مسافران و گردشگران از اماکن تاریخی قزوین نسبت به مدت مشابه سال گذشته که قرنطینه کامل در آنها برقرار بود، افزایش داشته است.

علیرضا خزائلی روز دوشنبه با اعلام این مطلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آمار بازدیدهای سال گذشته و  امسال در برابر بازدیدهای سال ۹۸ به طور قطع ناچیز بوده اما استقبال نوروزی امسال مسافران و گردشگران از اماکن تاریخی و طبیعی به لحاظ رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه اماکن امامزاده حسین (ع)، سرای سعدالسلطنه و دولتخانه صفوی بیشترین میزان بازدید را به خود اختصاص داده، آمارهای رسمی در خصوص تعداد و میزان بازدیدهای نوروزی در روزهای آینده جمع آوری و اطلاع رسانی خواهد شد.

خزائلی تاکید کرد: توصیه ما به هموطنان این است امسال نیز از سفرهای نوروزی پرهیز کنند، اما اگر سفر را با تمام مخاطرات آن انتخاب کرده‌اند، ملزم به استفاده از ماسک، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی هستند.

این مسؤول به تعطیلی تمامی آب انبارهای قزوین در طول تعطیلات نوروزی امسال اشاره کرد و گفت: این اماکن به لحاظ نداشتن تهویه مناسب و احتمال افزایش ریسک ابتلا به ویروس کرونا، تعطیل شده است.

خزائلی با بیان اینکه ستاد مقابله با کرونا حضور ۱۰ تا ۱۵ نفره را برای بازدید از موزه‌های شهر را بلامانع دانسته، تاکید کرد: به تمامی راهنمایان گردشگری ابلاغ شده که گروه‌های گردشگری را با این تعداد افز افراد تقسیم بندی کرده و اجازه ندهند ازدحام جمعیت خدای ناکرده منجر به افزایش زنجیره ابتلا به این ویروس شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشکری و صنایع دستی قزوین خاطرنشان کرد: به طور حتم بی‌خطرترین سفر، سفری است که برنامه‌ریزی شده باشد و دوباره توصیه می‌کنیم که در شرایط کنونی کشور شهروندان از سفرهای غیرضروری به استان قزوین خودداری کنند.

۱۲ اثر تاریخی استان قزوین در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =