استقلال اقتصادی در گرو عمل به توصیه مقام معظم رهبری است

یزد- ایرنا- فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: استقلال اقتصادی و تولید و اشتغال در کشور در گرو عمل به توصیه‌های مقام معظم رهبری و اجرایی شدن شعار سال است .

سرتیپ رضا پورشمسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبری فرزانه انقلاب اسلامی افزود: شکوفایی تولید و کمک به اشتغال جوانان جویای کار در عمل با اجرایی شدن کامل شعار امسال و همکاری مردم و مسوولان محقق می‌شود . 

وی با بیان اینکه اساسی‌ترین نیاز کشور و جامعه اسلامی، ایجاد زمینه لازم برای تولید و مشارکت علاقه‌مندان برای ورود به عرصه خدمت در حوزه اقتصادی است ادامه داد: برای اجرایی شدن اهداف نظام و انقلاب اسلامی و اوامر مقام معظم رهبری به عزم جدی و روحیه انقلابی نیاز است .

این مسوول به تداوم تحریم‌های دشمنان و جنگ اقتصادی آنها علیه کشور اشاره کرد و یادآور شد: برای رسیدن به تولید و اشتغال مناسب و پایدار باید بیش از قبل به ظرفیت‌های داخلی و بهره‌گیری از نیروهای دارای انگیزه در بخش‌های مختلف کشور استفاده شود.

پورشمسی خاطرنشان کرد: اگر تولید و اشتغال بر اساس نیاز کشور و  نقشه راهی که مقام معظم رهبری در ابتدای امسال ترسیم کرده‌اند محقق شود، توطئه اقتصادی دشمنان خنثی و شاهد توسعه و شکوفایی اقتصاد و خدمت به مردم و میهن اسلامی خواهیم بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود.

معظم‌له تاکید کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مسئله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است. 

در استان یزد سه هزار واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که حدود ۹۷ هزار نفر در این واحدها مشغول کار هستند.

ازحدود ۵۵۰ معدن استان، پنج مورد در مقیاس بزرگ ملی قرار دارد و بقیه در حد متوسط و کوچک است و از میان معادن ملی می توان به سنگ آهن چادرملو اردکان، زغال سنگ بافق( ۲ معدن)، سرب و روی مهدی آباد مهریز و اورانیوم ساغند اشاره کرد و ذخیره قطعی مجموع معادن استان حدود ۲ میلیارد تن تخمین زده می شود.

در یزد بیش از ۵۰ نوع اندیس معدنی وجود دارد و به همین دلیل چهارمین استان توسعه یافته صنعتی و از لحاظ تنوع معدنی دومین استان کشور است و  این منطقه به دلیل واقع شدن در مرکز ایران و فرو افتادگی کویر مرکزی و وجود چند گسل فعال، بستر ذخایر معدنی متعددی است که وجود این معادن مزیتی برای استان هست.

    

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =