بیش از هزار شغل اولی در کرمانشاه از یارانه دستمزد بهره مند شدند

کرمانشاه- ایرنا-‍ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اعلام ثبت نام بیش از ۲هزار و ۹۵۰ نفر در طرح یارانه دستمزد در استان در سال گذشته، سهمیه استان را ۵۷۳ مورد اعلام کرد و گفت: تا پایان سال گذشته، هزار و ۱۱۱ قرارداد بین کارفرما و شغلی اولی در این طرح منعقد و مشغول به کار شدند.

"حسن عزیزی" روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا طرح یارانه دستمزد را از جمله طرح‌های اثرگذار دولت در حوزه اشتغال و از طرح های ذیل برنامه های سیاست های فعال بازار کار عنوان کرد و افزود: بر اساس طرح یارانه دستمزد در صورت جذب نیروی کار شغل اولی در واحدهای اقتصادی، ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به شکل یارانه از طرف دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: این طرح ابتدا در هشت استان ایلام، کردستان، لرستان، کرمانشاه، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان عملیاتی شد و مدتی بعد استانهای آذربایجان غربی، اردبیل، خوزستان، بوشهر، خراسان شمالی، گلستان، مازندران و هرمزگان به این طرح پیوستند و در مجموع ۱۶ استان مشمول پرداخت یارانه دستمزد شناخته شده اند.

او جامعه هدف طرح "یارانه دستمزد" را جوانان بیکار و زنان سرپرست خانوار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار و بنگاههای اقتصادی رسمی و فعال در شهرستان های کم برخوردار از اشتغال عنوان کرد.

وی همچنین گفت: برای بهره مندی از این طرح، جویندگان کار باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد. برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار نیز شرط سنی تا سقف ۴۵ سال تعیین شده است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال شیوع کرونا در کشور، اجرای این طرح را با اولویت بنگاههای به شدت آسیب دیده از کرونا و فعال در یکی از ۱۴ رسته مصوب شده، در دستور کار قرار داد به نحوی که تمام استانهای مشمول طرح با توجه به بحران کرونا تحت پوشش این طرح هستند.

متقاضیان و کارفرمایان برای ثبت نام در این طرح می توانند به سامانه  https://pyd.mcls.gov.ir/ مراجعه کنند.

استان کرمانشاه با ۲میلیون نفر جمعیت بیش از هزار واحد تولیدی و صنعتی دارد و بیش از ۳۰هزار نفر در این واحدها مشغول به کار هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =