۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۴۲
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 84271766
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه صنایع دستی در مراکز اقامتی ایلام برپا شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: نمایشگاه محصولات صنایع دستی با توجه به شرایط کرونا در مراکز اقامتی این استان برپا شد.

به‌ گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، عبدالمالک شنبه‌زاده اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا و برگزار نشدن نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در ایام نوروز، این اداره‌ از طریق بخش خصوصی اقدام به معرفی و فروش محصولات صنایع‌دستی در مراکز اقامتی کرده است.

وی با بیان اینکه برگزاری چنین نمایشگاه هایی سبب تقویت صنایع دستی استان می شود، افزود: این مراکز شامل هتل‌ها، رستوران‌ها، مهمانپذیرها، سفره‌خانه‌های سنتی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان است.

شنبه‌زاده گفت: صنایع دستی مهمترین سوغات در بخش گردشگری محسوب می شود و دستیابی به اهداف این نهاد جز با ارتباط مستمر بین واحدهای صنایع‌دستی و گردشگری میسر نخواهد شد.

وی افزود: با معرفی صنایع دستی در مراکز اقامتی، گردشگران داخلی و خارجی با مراحل تولید محصولات و نحوه استفاده از این محصولات آشنا خواهند شد که موجب تقویت و ارتقای جذابیت صنایع دستی ‌می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از صاحبان مراکز اقامتی خواست: با استفاده از محصولات صنایع‌دستی در این مراکز و همچنین اجرای زنده یکی از رشته‌های بومی همان منطقه و اختصاص بخشی از فضای مراکز اقامتی به‌عنوان مرکز فروش محصولات به رشد و پیشرفت صنایع‌دستی در استان کمک کنند.

به گزارش ایرنا، استان ایلام یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی دارد که بیش از ۷۵۰ اثر آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =