رانندگان در حاشیه عوارضی‌های قزوین دوبله پارک نکنند

قزوین - ایرنا - رییس پلیس راه استان قزوین با اشاره به اینکه رانندگان عبوری از جاده‌های این استان به منظور جلوگیری از ترافیک و سوانح رانندگی نباید تحت هیچ شرایطی در حاشیه راه پارک و یا در عوارضی‌ها دوبله پارک کنند، گفت: متخلفان در صورت توقف با اعمال قانون روبرو خواهند شد.

سرهنگ فرهاد ذاکری منش عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از صبح امروز ترافیک سنگینی در مسیر باند شمالی آزادراه قزوین - کرج، از آبیک تا نزدیکی عوارضی شماره ۲ قزوین ایجاد شده که مهمترین علت آن پارک دوبله از سوی برخی رانندگان در حاشیه آزادراه برای خرید کالا در نزدیکی عوارضی بود.

وی با بیان اینکه پلیس راهور از همان زمان تاکنون در محل ترافیک حضور فیزیکی داشته و اعمال قانون رانندگان متخلف را در دستور کار قرار داده، تاکید کرد: از رانندگان عبوری تقاضا داریم ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی در آزادراه‌ها، از هرگونه توقف بی مورد در حاشیه آزادراه خودداری کنند.

سرهنگ ذاکری منش، ترافیک حال حاضر در آزادراه‌های استان قزوین را نیمه سنگین و روان اعلام و تصریح کرد: از رانندگان انتظار داریم تا با احتیاط حرکت کنند و در صورت احساس خستگی و خواب آلودگی با توقف در نخستین پارکینگ حاشیه راه، به مدت ۲۰ دقیقه استراحت کرده و سپس ادامه مسیر دهند.

این مسوول انتظامی ضمن توصیه به رانندگان در خصوص رعایت سرعت مجاز، یادآور شد: رانندگان در طول سفر از هرگونه سرعت و سبقت بی مورد خودداری کرده و به علائم راهنمایی و توصیه پلیس راهور مستقر در جاده توجه لازم را داشته باشند.

رییس پلیس راه استان قزوین به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در خصوص مقابله با ویروس کرونا اشاره و تصریح کرد: از شهروندان درخواست داریم تا تعطیلات نوروزی خود را به دلیل حفظ سلامتی خود و سایر شهروندان به تاخیر انداخته و در این ایام از مسافرت‌های غیرضروری به طور جدی خودداری کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =