فرماندار هشترود: کادر درمانی همچنان روزهای پرمشغله را پشت سر می‌گذارند

مراغه – ایرنا – فرماندار هشترود گفت: کادر درمانی برای بهبودی بیماران مبتلا به کووید ۱۹، همچنان روزهای پرمشغله را پشت سر می‌گذارند و زحمت‌ها و تلاش‌هایشان قابل قدردانی است. 

امین امینیان روز یکشنبه و در نخستین روز از سال ۱۴۰۰ با حضور در بخش کرونای بیمارستان امام حسین (ع) این شهرستان، افزود: کادر درمانی این بیمارستان در خط مقدم جبهه سلامت شهرستان قرار دارند و بیشترین فشار کاری را متحمل می‌شوند.

به گفته وی متاسفانه کرونا تمامی اقشار جامعه را به نوعی با خود درگیر کرده اما کادر درمان بیش از همه تحت تاثیر شیوع این ویروس قرار گرفته است و سایر مردم برای همدردی با آنان باید پروتکل‌های بهداشتی را به صورت جدی رعایت کنند.

امینیان اضافه کرد: این روزها خوشه‌های جدید بیماری کووید ۱۹ در برخی از استان‌ها شکل گرفته و خطر ابتلا به سویه جدید جهش‌یافته ویروس کرونا بسیار جدی است.

به گزارش ایرنا سرپرست شبکه بهداشت و درمان هشترود نیز روز ۲۹ اسفند سال گذشته یعنی دو روز قبل از مثبت شدن نتایج کرونای پنج نفر در این شهرستان از نوع جهش‌یافته موسوم به کرونای انگلیسی خبر داده بود.

به گفته «سلیمان جعفرزاده» امکان افزایش تعداد افراد مبتلا به این نوع کرونا با توجه به افزایش شمار مسافران نوروزی و شلوغی شهر و روستاهای شهرستان وجود دارد اما متاسفانه عادی‌انگاری شرایط همچنان در بین مردم موج می‌زند.

تاکنون بیش از ۱۵۰ مورد کرونای انگلیسی در آذربایجان شرقی شناسایی و ثبت شده است. 
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =