نیروهای عربستان بیش از ۲۶۶ هزار بار مردم یمن را بمباران کردند

تهران - ایرنا - سخنگوی نیروهای مسلح و کمیته های مردمی یمن تعداد کل حملات هوایی که توسط نیروهای ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان علیه مردم این کشور انجام شده است را ۲۶۶ هزار و ۵۱۰ مورد اعلام کرد و افزود: از ابتدای سال جاری میلادی حدود یک هزار حمله به یمن انجام شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی انصارالله یمن، سرتیپ یحیی سریع امروز ( یکشنبه ) در کنفرانس خبری با اشاره به اینکه بیشتر این حملات شهروندان یمنی، روستاها ، خانه ها ، شهرها ، جاده ها ، مساجد ، اماکن خصوصی و عمومی را هدف قرار داد و منجر به کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی شد، اظهار داشت: ائتلاف متجاوز که بیش از هفده کشور در آن شرکت داشتند در زمانی که نیروهای مسلح یمن برای مقابله با حمله خارجی در آمادگی نظامی نبودند، تجاوزات خود را علیه یمن از زمین، دریا و هوا آغاز کردند.

وی با اشاره به اینکه آمادگی بیشتر واحدهای نظامی بیش از ۲۵ درصد نبود، افزود: به لطف خدا و یاری او توانستیم با متجاوزان در زمانی که همه آنها بر سر اشغال یمن طی چند روز شرط می بستند ، مقابله کنیم و ما اکنون در اینجا در آستانه هفتمین سال پایداری و مقاومت هستیم و از کشور و مردم خود دفاع می کنیم و بر ادامه راه آزادی و استقلال خود پافشاری می کنیم.

عملیات نیروی موشکی

سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن با با بیان اینکه نیروی موشکی تحت هدایت انصارالله با یاری خدا بیش از یک هزار و ۳۴۸ عملیات را انجام داده و در این عملیات ها یک هزار و ۳۴۸ موشک بالستیک شلیک کرده است ، افزود: ۴۹۹ فروند از این موشک ها تاسیسات نظامی و حیاتی متعلق به دشمن سعودی و نیروهای وابسته به امارات را هدف قرار گرفته است.

وی افزود: در میان این فعالیت ها، نیروی موشکی یمن ۸۴۹ موشک بالستیک به محل تجمع، تاسیسات ، مقرها و مراکز دشمن و مزدوران وابسته به  آن در داخل خاک یمن شلیک کرد و از این تعداد طی دو ماه گذشته ، ۵۴ موشک به سمت اهداف نظامی سعودی شلیک شد.

عملیات نظامی پهپادی

سرتیپ یحیی سریع در این کنفرانس مطبوعاتی خاطرنشان کرد که نیروی هوایی پهپادی یمن با یاری خدا بیش از ۱۲ هزار و ۶۲۳ عملیات انجام داد که یک هزار و ۱۳۰ مورد آن تهاجمی بود.


وی تعداد عملیات تهاجمی نیروی هوایی علیه اهداف دشمن در خارج از یمن را بیش از ۵۷۲ عملیات اعلام کرد و افزود: ۵۷۸ عملیات نیز دشمن را در داخل سرزمین های یمن هدف قرار داده است .

سخنگوی نیروهای مسلح و کمیته های مردمی یمن با اشاره به اینکه نیروی هوایی پهپادی این کشور از ابتدای سال جاری میلادی بیش از یک هزار و ۴۶۴ عملیات انجام داده است، افزود: از این تعداد یک هزار و ۳۴۰ عملیات شناسایی و ۱۲۴ مورد تهاجمی بووده است .

عملیات مشترک بین نیروی موشکی و نیروی پهپادی 

سرتیپ توضیح داد که در عملیات « وإن عدتم عدنا » ( اگر بر گردید، ما بر می گردیم ) که در دوم نوامبر ۲۰۱۳ میلادی انجام شد از ۹ موشک بالستیک و بیش از ۲۰ هواپیمای بدون سرنشین استفاده شد. 

وی اظهار داشت که عملیات نظامی البنیان المرصوص که علاوه بر پایگاههای نظامی وابسته به دشمن در بیش از یک منطقه ، تاسیسات حیاتی متعلق به عربستان هدف قرار گرفت ، عملیات مشترک بین نیروی موشکی و پهپادی بود.

سخنگوی نیروهای مسلح و کمیته های مردمی یمن افزود: نیروی موشکی به همراه نیروی هوایی پهپادی در جریان عملیات تهاجمی « فأمکن منهم » بیش از پنجاه عملیات انجام داد که پایگاه های نظامی و تأسیسات حیاتی دشمن سعودی را هدف قرار داد و بیشتر آنها اعلام نشد. 

وی افزود: برجسته ترین عملیات مشترک بین نیروهای موشکی و هوایی پهپادی که به طور کامل فاش نشده بود  در تاریخ ۱۲ مارس سال ۲۰۲۰ انجام شد و در جریان آن  تعدادی از اهداف حساس نظامی در پایتخت عربستان سعودی با موشک های بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین هدف قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد:  عملیات قدرت بازدارندگی سوم در ۲۱ فوریه ۲۰۲۰ ، و قدرت بازدارندگی چهارم در ۲ ژوئن ۲۰۲۰ و پنجمین آن در دوم فوریه و ششمین آن  در ۲ مارس، عملیات مشترک بین نیروی هوایی پهپادی و موشکی یمن بود.

آمار عملیات نظامی نیروهای مسلح یمن 

 سرتیپ یحیی سریع در ادامه تعداد کل عملیات نظامی نیروهای مسلح و کمیته های مردمی یمن طی ۶ سال را بیش از ۱۲ هزار و ۳۶۶ عملیات اعلام کرد و افزود :  ۶ هزار و ۱۹۲ آنها عملیات تهاجمی بوده است که ۱۶۷ مورد آنها طی دو ماه گذشته انجام شده است .

وی افزود: علاوه بر آن ، ۶ هزار و ۱۷۴ عملیات مقابله ( پاتک ) برای خنثی کردن حملات تهاجمی دشمن و خنثی کردن نفوذ آنها انجام داده ایم که ۱۱۲ عملیات طی دو ماه گذشته انجام شده است. 

سخنگوی نیروهای مسلح و کمیته های مردمی یمن از «نصر من الله»، «البنیان المرصوص»، «فامکن منهم»، «توازن الردع» و عملیات پاکسازی البیضاء از تروریست‌های تکفیری به عنوان برجسته ترین عملیات‌های تهاجمی این نیروها نام برد و افزود: ۱۰ عملیات هیچ وقت اطلاع‌رسانی نشد. 

وی تاکید کرد که طی این عملیات ها سرزمینهای وسیعی که دشمن به آنها حمله کرده بود ، آزاد شد و خسارات جانی زیادی را به دشمن تحمیل کرد و  صدها وسیله نقلیه زرهی و غیر زرهی آنها همچنین انبارهای اسلحه و مهمات آنها را از بین برد و مقادیر زیادی اسلحه به دست نیروهای مسلح یمن درآمد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =