کرونا در قم دو قربانی گرفت

قم - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ تن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان جان خود را از دست دادند.

به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر در گفت و گویی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به اول فروردین‌ماه ۳۰ تَن با علائم بیماری کرونا در مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی با اشاره به این که از این میان ۲۸ تن در مراکز درمانی قم بستری شدند، ‌افزود: ۲۵ تن از بیماران کرونایی استان نیز پس از طی مراحل درمانی و بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم، بیان کرد: در حال حاضر ۱۳۰ بیمار کرونایی در مراکز بیمارستانی استان بستری هستند که حال ۱۴ تَن از آنها وخیم است.

به دنبال افزایش تعداد بستری شدگان کرونایی در قم این استان که از روز بیستم دی ماه به منطقه آبی کرونایی کشور ورود پیدا کرده بود، از بیست و پنجم اسفند وارد منطقه زرد شد.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =