مسیرهای مواصلاتی استان تهران خانه تکانی شد

تهران_ ایرنا_ معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران اعلام کرد: طرح خانه تکانی در کلیه مسیرهای این استان به مناسبت ایام نوروز اجرا شد.

عادل مصدقی عصر یکشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: به منظور حفظ محیط زیست این طرح اجرایی و عملیاتی شد.

وی افزود: در کنار زیباسازی و پاکسازی منظر حریم راه ها اقدامات ایمن سازی نیز انجام شد.

به گفته مصدقی،  احیا و اجرای خط کشی، اجرا و نصب نیوجرسی بمنظور جداسازی و تفکیک باند در نقاط پرتصادف استان، بازسازی و نصب انواع علائم، برنامه ریزی و اجرای عملیات روکش آسفالت و لکه گیری گسترده رویه های آسفالتی، رگلاژ و شانه سازی راه های اصلی و فرعی و روستایی بویژه در نقاط کوهستانی پر تردد از جمله برنامه های بوده که به طور مستمر در دست اجراست.

وی تاکید کرد: یکی از عادت های زشت و حتی خطرناک، پرتاب کردن زباله در حریم جاده هاست و باید این فرهنگ غلط را با فرهنگ سازی از میان برد چرا که علاوه بر آسیب به محیط زیست و ایجاد آلودگی می تواند در ایجاد اختلال در زاویه دید رانندگان و بروز تصادفات رانندگی نیز موثر باشد.

 معاون راهداری استان تهران با بیان اینکه باید پایتخت را به عنوان پایلوت استان پاک کشور تبدیل کنیم و در این رابطه شاهد یک نهضت پاکسازی باشیم، اظهار داشت: همه باید در حفظ و صیانت از جاده ها و راه ها که شریان های ارتباطی هستند تلاش کنیم چرا که راه جزو زندگی در سفر است و آرامش و ایمنی و زیبایی راه برای کاربران جاده ای و هموطنان هدف ما است.

وی درباره وضعیت ترافیکی در مسیرهای استان تهران نیز گفت: تردد در کلیه مسیرهای این استان بصورت روان و عادی در جریان است و از مردم می خواهیم جهت اطلاع از آخرین وضعیت ترافیکی و جوی در کلیه مسیرهای کشور به سامانه ۱۴۱ تماس حاصل کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =