ترخیص بیماران کرونایی در قزوین ۴۰ درصد افزایش یافت

قزوین - ایرنا - سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: ترخیص ۳۱ بیمار کرونایی از مراکز درمانی این استان نسبت به ۲۴ گذشته با افزایش ۴۰ درصدی همراه بوده است.

دکتر علی اکبر کرمی روز یکشنبه با اعلام این مطلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد بیماران ترخیص شده کرونایی طی روز گذشته ۲۲ نفر بود که این تعداد امروز با افزایش ۴۰ درصدی همراه شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۳ بیمار جدید در مراکز درمانی استان قزوین بستری شده‌اند، اظهار داشت: آمار بیماران بستری شده در مراکز درمانی به ۲۰۱ تخت رسیده و از روز گذشته نیز تاکنون با ابتلای قطعی ۶۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا روبرو شده‌ایم.

کرمی به وجود ۲۰ بیمار بدحال کرونایی در مراکز درمانی استان اشاره و تصریح کرد: این بیماران تحت نظارت ویژه مراکز درمان قرار گرفته و در صورت نیاز برای آن‌ها دستگاه ونتیلاتور تدارک دیده شده است.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا تاکید و اضافه کرد: از شهروندان قزوینی تقاضا داریم با رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک و حفظ فاصله ایمن در اماکن شلوغ، از تداوم زنجیره ابتلا به ویروس کرونا خودداری کنند.

۳۳ هزار و ۶۸۱ شهروند قزوینی از ابتدای شیوع ویروس کرونا به این بیماری مبتلا شده‌ که ۱۵ هزار و ۶۶۰ نفر آن‌ها از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =