مبتلایان به کرونای انگلیسی در استان اردبیل به ۱۲ نفر رسید

اردبیل - ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: با مثبت شدن تست کرونای انگلیسی یک مرد اهل مشگین‌شهر تعداد مبتلایان به این ویروس به ۱۲ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، دکتر شهرام حبیب‌زاده روز یکشنبه افزود: بر اساس آخرین نتایج مشخص شده توسط آزمایشگاه تشخیص کرونا، تست کرونای یک مرد ۵۶ ساله اهل شهرستان مشگین‌شهر، مثبت اعلام گردیده و هم‌اکنون در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل بستری می‌باشد.

وی گفت: در حال حاضر ۱۱ نفر مبتلا به کرونای انگلیسی در اردبیل و یک نفر در خلخال شناسایی شده‌ است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تاکید کرد: از همه خانواده‌هایی که مسافر از استان‌های  درگیر از جمله خوزستان و یا کشور عراق دارند و یا افرادی که در این  مناطق کار می‌کنند و به استان خواهند آمد درخواست می‌شود به محض ورود این افراد به استان، به سامانه ۴۰۳۰ یا شماره تلفن مرکز مدیریت بیماریهای شهرستان اطلاع داده تا غربالگری و معاینه و تست انجام شود و در صورت ابتلای افراد، سریعا درمان یا ایزوله صورت گیرد تا مانع انتقال ویروس در خانواده گردد.

در استان اردبیل ۱۴۸ نفر مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری هستند که ۵۱ نفر از آنها در بخش‌های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

 مجموع فوتی‌های کرونا در استان اردبیل تاکنون یک هزار و ۴۳۴ نفر بوده است.

هم‌اکنون کل استان اردبیل در زمینه شیوع کرونا در وضعیت آبی قرار دارد ولی چهار شهرستان اردبیل، خلخال و مشگین‌شهر و پارس‌آباد از سه هفته پیش در وضعیت زرد قرار دارند.

 هشت شهرستان بیله‌سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت و گرمی نیز در وضعیت آبی (وضعیتی بین سفید و زرد) قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =