کتاب «ایرانِ اکنون» در کرواسی منتشر شد

تهران- ایرنا- کتاب «ایرانِ اکنون» که روایتی منحصر به فرد و مصور از تمدن، جاذبه‌های تاریخی، فرهنگ عمومی و معرفی صنایع دستی ایران است همزمان با نوروز ۱۴۰۰ در کرواسی منتشر و در بازار کتاب توزیع شد.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از سفارت جمهوری اسلامی ایران در کرواسی، کتاب ایرانِ اکنون نوشته ایوان جُگیچ Ivan Đogić شهروند ۳۵ ساله کرواسی و فعال در صنعت گردشگری است که از سال ۲۰۱۸ میلادی به ایران و شهر اصفهان مهاجرت کرده است. وی طرح های مختلفی را برای معرفی فرهنگ و تاریخ ایران اجرا کرده و همچنین در دست اجرا دارد.

ایوان جُگیچ علاوه بر روایت مشاهداتش از سراسر ایران، با کمک همسرش فریبا فدایی تصاویری دیدنی از آثار باستانی و نقاط دیدنی ایران تهیه و در این کتاب منتشر کرده است. 

کتاب ایرانِ اکنون همچنین در بردارنده معرفی جذاب و قابل توجهی از میراث فرهنگی و صنایع دستی مناطق مختلف کشورمان است.

به گزارش ایرنا نویسنده این کتاب در آذر ماه سال گذشته در گفت و گو با سایت تلگرام کرواسی گفته بود: ایرانیان مردم شریفی هستند و علاقه فراوان به ملت‌های دیگر و مشارکت در تجربه‌های مثبت دارند.

جوگیچ با اشاره به همسر ایرانی خود که نقش بسیاری را در تهیه آثار وی داشته افزود: با توقف فعالیت‌های صنعت گردشگری به دلیل شیوع بیماری همه گیر کرونا؛ برای نوشتن کتابی در باره ایران فرصت پیدا کردم.

اخیرا نیز کتابی به نام «در سرزمین مردمان نجیب» در باره کشورمان در کرواسی منتشر شده که علاقمندان زیادی را به خود جلب کرده است. این کتاب یا سفرنامه که توسط "هروویه روپچیچ" جهانگرد کرواسی نوشته شده است، نتیجه ۲ ماه ایرانگردی یک شهروند علاقمند کرواسی به کشورمان بوده که خوانندگان زیادی را جذب کرده به طوری که در فهرست سه کتاب پرفروش کتاب‌فروشی آنلاین کرواسی قرار گرفته است.

سفرنامه روپچیچ به ایران دعوتی برای سفر معنوی و یادآور ارزش‌های انسانی و جمعی جهان عنوان شده است. این گردشگر کرواسی هرگز تصور نمی‌کرد که به خاطر ویروس همه گیر کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۰ چه بن بستی در انتظار جهانگردی و جهانگردان خواهد بود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =