رزرو و پرداخت در مراکز اقامتی بوشهر توافقی انجام شد

بوشهر-ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهرگفت: پیش از آغاز تعطیلات بخش‌نامه‌ای به تمام مراکز اقامتی استان ابلاغ و هشدار داده شد که با توجه به امکان تغییر رنگ‌بندی کرونایی در خصوص نحوه رزرو و پرداخت به گونه‌ای با مسافران توافق کنند تا نارضایتی ایجاد نشود.

سکینه سالاری روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود با این حال در صورتی که مسافری در این زمینه شاکی باشد، موضوع در کمیته فنی مطرح و رسیدگی می‌شود.

وی با بیان اینکه تکمیل فرم خوداظهاری از سوی تمام مسافران در مراکز اقامتی الزامی است، گفت: در ۵ شهرستان نارنجی استان بوشهر تنها تورهای گردشگری دارای مجوز درقالب طرح سفر ایمن و مسئولانه پذیرش می‌شوند و نظارت فعال از سوی ۴ گروه اعمال می‌شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهرگفت: اماکن تاریخی و موزه‌های استان بوشهر کماکان بر اساس دستور العمل‌های مصوب و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

سالاری یادآورشد: استفاه از ۲ ماسک و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی از مهمترین مواردی است که در شیوه‌نامه‌های  فعالیت این مراکز مورد تاکید قرار دارد و ناظران در بدو ورود و راهنماها بر آن نظارت می‌کنند.

وی اضافه کرد: تعداد افراد بازدید کننده از این مراکز در هر نوبت محدود است که بر اساس متراژ فضای داخلی موزه‌ها و امکان رعایت فاصله فیزیک مشخص شده‌ است.

سالاری با اشاره به تغییر رنگ شهرستان بوشهر به نارنجی، گفت: مسافران این شهرستان که اکنون در مراکز اقامتی مستقر شده‌اند باید در ۷۲ ساعت بوشهر را ترک کنند و یا در شهرستان‌های زرد استان اقامت کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ادامه داد: از مسافران نوروزی استان تقاضا می‌شود، در راستای حفاظت از سلامت خود و جامعه میزبان پروتکل‌های بهداشتی را با جدیت رعایت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =