اکیپ کنترل و هدایت موارد مشکوک ابتلا به کرونا در گیلانغرب مستقر شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: اکیپ کنترل و هدایت موارد مشکوک ابتلا به کرونا متشکل از دستگاه های انتظامی، نظارتی و بهداشتی در ورودی این شهر مستقر شد.

کوروش محمودیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این تیم متشکل از جمعیت هلال احمر ، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت و درمان برای هدایت و آموزش  مسافرین احتمالی وارد شده به شهر جهت انجام آزمایش از موارد مشکوک به مرکز ۱۶ ساعته مستقر شده اند.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد هفت مورد مثبت کووید۱۹ در این شهرستان شناسایی شده، اظهار داشت: از مجموع مبتلایان سه مورد آن ها بستری شده اند .

فرماندار گیلانغرب گفت: یک مورد از مبتلایان به کرونا نیز جهش یافته هستند که از اعضای همان خانواده قبلی است و تعداد موارد ابتلا به نوع جهش یافته به هفت نفر افزایش یافته است.

محمودیان بر استفاده از ماسک، جلوگیری از دور همی ها ، رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی و ضرورت مراجعه شهروندان به مرکز شهری گیلانغرب در صورت داشتن علایم شبیه سرماخوردگی جهت نمونه گیری رایگان تاکید کرد.

وی افزود: موارد جهش یافته در این شهرستان در حال حاضر به هفت مورد افزایش یافته است. 

او گفت: هم اکنون تعداد ۳۲ نفر دوره قرنطینه را سپری می کنند و شهروندان باید خطر را جدی بگیرند از این رو برای حفظ سلامت مردم ناچار به تشدید محدودیت ها هستیم .

فرماندار گیلانغرب اضافه کرد: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا در این شهرستان از سه هزار و ۵۵۰ نمونه اخذ شده، آزمایش یک هزار و  ۲۶۰نفر مثبت بود که از این تعداد ۶۵ نفر فوت کرده اند.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲هزار تن جمعیت دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =