هواشناسی:پدیده گرد و خاک در برخی از مناطق بوشهر تداوم دارد

بوشهر-کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: براساس بررسی نقشه‌های هواشناسی با وزش بادهای شمالی علاوه بر تلاطم دریا پدیده گرد و خاک در مناطق مرکزی و جنوبی استان تداوم دارد.

پیام مساعدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین روزهای دوشنبه و سه شنبه شرایط جوی و دریایی استان پایدار است اما پیش بینی می‌شود از روز چهارشنبه با افزایش قابل ملاحظه سرعت جریانات جنوبی بر روی خلیج فارس و سواحل استان و تداوم وزش آن طی روزهای پنج شنبه و جمعه، خلیج فارس به طور مجدد مواج و طوفانی باشد.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر به طور غالب صاف همراه با وزش باد و غبار محلی و امروز در برخی از نقاط همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی افزود: دراین مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ و در ساعاتی از وقت امروز در مناطق مرکزی و جنوبی استان ۱۴ تا ۴۲ گاهی ۵۸ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است. 

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و امروز تا اوایل شب در سواحل مرکزی و جنوبی استان ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش‌بینی شده است.

مساعدی عنوان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۲:۲۵ بامداد، جزر اول ساعت ۰۵:۴۷، مد دوم ساعت ۱۳:۵۲ و جزر دوم ساعت ۲۲:۳۵ خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =