۳۹ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه یزد نگهداری می‌شوند

یزد- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: هم اکنون ۱۶۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند که نسبت به روز گذشته سه نفر افزایش نشان می‌دهد و از این تعداد ۳۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

ایراهیم سلمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به آغاز تعطیلات نوروزی و افزایش مسافرت‌ها، شهروندان باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و از هر اقدامی که به گسترش بیماری و افزایش ابتلا می‌انجامد به شدت خودداری کنند.

وی با قدردانی از همکاری مردم و مسوولان با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی ادامه داد: برای پیشگیری از شیوع کرونا باید شهروندان و مسافران دقیق نکات بهداشتی را در کنار فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده مرتب از ماسک رعایت کنند.

ستاد استانی پیشگیری مقابله با کرونا یزد در اطلاعیه‌ای آورده: برابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شهرهای استان یزد از منظر بیماری به نقطه نسبتا خوبی رسیده، اگرچه این وضعیت بسیار شکننده بوده و هر آن امکان اوج‌گیری بیماری به خصوص ویروس جهش یافته وجود دارد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده: از همراهی، همدلی، همکاری و عنایت ویژه آحاد مردم عزیز صمیمانه تقدیر و تشکر نماییم که بار دیگر مسئولان و خادمان خود را در عرصه مدیریت بیماری کووید ۱۹ تنها نگذاشته تا شاهد روزهای تلخ و تاسف آور بیش از این نباشیم.

هر ساله فرا رسیدن نوروز و بهار طبیعت آغاز یک جنبش زیبا در ایرانیان بوده که با برپایی آداب و رسوم سنتی و تکریم شعایر دینی و اخلاقی همراه بوده است و امسال اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و مخاطرات جدی آن بر سلامت تک تک شهروندان، این رویداد زیبا و بزرگ را با چالش جدی مواجه نمود. 

اگرچه وضعیت بیماری در شهرهای استان روند مطلوبی پیدا نموده اما با توجه به وجود ویروس جهش یافته در ۲۹ استان، این وضعیت بسیار شکننده می باشد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =