۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۲۷
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84271439
۰ نفر

برچسب‌ها

ترافیک مصرفی اینترنت در کردستان ۳۷ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: هم اکنون ترافیک مصرفی اینترنت مشترکان استان ۱۶۴ ترابایت در شبانه‌روز است که نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۳۷ درصد افزایش دارد.

آزاد حکمت روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا این افزایش مصرف را ناشی از تعطیلات نوروزی و آمار بالای کاربران اعلام کرد و اظهار داشت: سال گذشته در زمان اوج کرونا، ترافیک مصرفی اینترنت مشترکان ۱۲۰ ترابایت در شبانه‌روز بود.

وی به هدیه ۱۰۰ گیگ رایگان اینترنت برای مشترکان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ترافیک مصرفی اینترنت استان در مقایسه با پیش از شیوع کرونا بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان یادآور شد: اکنون از ظرفیت ۵۰ گیگابایت پهنای باند استان حدود ۲۷ گیگ مصرف می‌شود و هنوز ۲۳ گیگابایت ظرفیت خالی وجود دارد، بنابراین مشکلی از این لحاظ وجود ندارد.

حکمت اظهار داشت: گاهی اوقات قطع و وصل‌هایی در اینترنت مشترکان اتفاق می‌افتد که با توجه به تعطیلات نوروزی، آمار بالای مشترکان و استفاده همزمان آنان، این موضوع طبیعی است.

استان کردستان هم اکنون بیش از یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و ضریب نفوذ اینترنت در استان ۷۲ درصد و ضریب نفوذ پوشش تلفن همراه ۱۳۴ درصد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =