رئیس اورژانس: سه هزار بازدید بهداشتی در کرمان انجام شد

کرمان - ایرنا - رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در راستای اجرای طرح سلامت نوروزی در بازه زمانی ۲۷ لغایت ۳۰ اسفندماه ۹۹ سه هزار و ۹۲۹ بازدید بهداشتی از اصناف کرمان انجام شد.

به گزارش ایرنا، سید محمد صابری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با بیان این مطلب که طی این مدت  ۸۸۵ کیلوگرم مواد غذایی فاسد جمع آوری  و ۲۰ مرکز متخلف نیز تعطیل شد، افزود: در راستای اجرای طرح سلامت نوروزی طی چهار روز ۶۹ مورد بازدید از حوزه غذا و دارو انجام شده است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار تجمیعی سلامت استان کرمان در طرح سلامت نوروزی از تاریخ ۲۷ لغایت ۳۰ اسفندماه سال گذشته ۱۶ مورد فوتی تصادفی، ۲۲ مورد فوتی غیر تصادفی، ۱۳ هزار و ۹۳ مورد مراجعه به اورژانس بیمارستان ها و ۱۱ هزار و ۳۷ مورد درمان سرپایی در بیمارستان ها گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح سلامت نوروزی در بازه زمانی یاد شده، ۳۵۶ مصدوم تصادفی و ۲۹۰ مصدوم غیرتصادفی توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده اند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهارداشت: در راستای اجرای این طرح ۵۷ مصدوم تصادفی و ۵۵۷ مصدوم غیرتصادفی در محل درمان شده اند.

صابری به انجام ۶۲ مورد بازدید از بیمارستانها و پایگاههای اورژانس پیش بیمارستانی در راستای اجرای طرح سلامت نوروزی اشاره کرد و گفت: از ۲۷ تا ۳۰ اسفندماه سال گذشته ۸۵ بیمار به بخش های ویژه و ۶۴۹ بیمار از اورژانس به بخش های عادی منتقل شده اند.

وی با بیان این مطلب که تعداد موالید در بازه زمانی ۲۷ تا  ۳۰ اسفندماه سال گذشته  ۲۹۹ مورد بوده است، عنوان کرد: در این مدت ۲۷۶ مورد عمل جراحی اورژانسی، ۴۴۹ مورد عمل جراحی غیراورژانسی و پنج مورد احیای موفق انجام شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =