تمام مولفه‌های تولید در قزوین باید برای تحقق شعار ۱۴۰۰ اقتصادی شوند

قزوین - ایرنا - معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: تمام مولفه‌های تولید در حوزه صنعت و کشاورزی این استان برای تحقق شعار ۱۴۰۰ مبنی بر تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها باید اقتصادی شوند.

عیسی قبادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک فرارسیدن سال نو، با اعلام این مطلب افزود: استان صنعتی، کشاورزی و گردشگری قزوین با تجربیات پربار گذشته خود آماده ایجاد بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری و توسعه زیرساخت‌های تولیدی است.

وی اضافه کرد: توجه ویژه به کشاورزی، احیای دشت قزوین، اجرای طرح تاک (تجمیع اراضی کشارزی) باید در سال جاری به گونه‌ای رقم بخورد که اقتصاد معیشتی کشاورزان را متحول ساخته و کشاورزی اقتصادی را جایگزین آن کند.

قبادی بر توسعه روستاهای استان قزوین تاکید و تصریح کرد: برای روستاها با اجرای طرح پردیس تولید روستایی، برنامه‌های متعدد و متنوعی ی را در دستور کار قرار داده‌ایم تا آهنگ توسعه را در سراسر استان تقویت کنیم.

این مسوول، صنعتی شدن قزوین را اولویت مهم در تحقق شعار سال عنوان کرد و گفت: بر اساس طرح آمایش سرزمینی که در استان مورد ارزیابی کارشناسی قرار گرفته، واحدهای تولیدی منطقه باید به سمت مدرن شدن حرکت کنند و با خروج از رکود، توان و ظرفیت تولید را افزایش دهند که البته در این راستا میزان سرمایه‌گذاری‌ها نیز نقش بسزایی دارند.

قبادی در ادامه با بیان اینکه استان قزوین باید از صنعت داری به سمت صنعتی شدن حرکت کند، اظهار داشت: برای صنعتی شدن لازم است که عزم و اراده همه مدیران، تولید کنندگان و بانک‌ها در راستای تعامل سازنده، آگاهانه و جسورانه و در راستای افزایش تولید به کار بسته شوند.

به گفته معاون اقتصادی استاندار قزوین، ۲ سال پیاپی رهبر معظم انقلاب شعار سال را رونق و جهش تولید نامگذاری کردند و امسال نیز با شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها بحث حمایت و پشتیبانی از تولید و سرمایه‌گذاری را سرلوحه کارها قرار داده‌اند.

قبادی اضافه کرد: به طور حتم تولید به تقویت و افزایش هویت ملی کمک کرده و باعث می‌شود تا کشور ما به سمت پیشرفت گام بردارد؛ بنابراین باید نگاه ویژه‌ای به این حوزه داشته باشیم و موانع پیش رو را همانگونه که رهبر معظم انقلاب در شعار خویش تاکید دارند، به صورت ساختاری و مالی برطرف سازیم.

وی، تولید را اساس استقلال اقتصادی کشور خواند و افزود: تنها با تولید است که می‌توان برای جلوگری از وابستگی و خروج از شکنندگی در مقابل فشارهای بیرونی استقامت کرد که در این راستا همه دستگاه‌های ذیربط باید در کشور همگام و همسو  باشند.

این مسوول حوزه اقتصادی، بانک مرکزی را بزرگترین ساختار مالی در جهت سازمان بخشیدن نهادهای مالی حامی تولید برشمرد و اظهار داشت: دولت وظیفه دارد در سال جاری تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان و پشتیبان تولید را بسیج کرده و بستر لازم و کافی را برای سرمایه‌گذاری آماده کند.

قبادی اضافه کرد: سرمایه‌گذاری نقش معجزه آسایی در اقتصاد کشور دارد و باید هر آن چه می‌توانیم امکانات مالی و منابع را به سمت تولید و سرمایه گذاری سوق دهیم، تا اقتصاد پویاتری نسبت به گذشته داشته باشیم.

معاون اقتصادی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: در کشور ما منابع انسانی، مادی، معدنی و دانش لازم مضاف بر آن، خلاقیت و نوآوری نسل جوان و دانش آموخته می‌تواند رخدادی بزرگی را در منطقه رقم بزند.

قبادی یادآور شد: امیدوارم با تنگاناهای پیش آمده بتوانیم فرصتی فراهم کنیم تا آن چه که در توان داریم در کنار هم، به کمک تولید بشتابیم و آن را به عنوان یک امر مقدس و با منزلت اجتماعی بالا به تاسی از فرمایشات بزرگان محقق سازیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =