مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عرصه‌های بزرگ تولید و اشتغال کشور  است

کیش - ایرنا - سرپرست سازمان منطقه آزادکیش از بهره برداری از چند طرح گردشگری و عمرانی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در نوروز ۱۴۰۰ خبر داد گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عرصه‌های بزرگ تولید و اشتغال بوده و نمونه های موفق تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی هستند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ، جعفر آهنگران با اشاره به روند توسعه مناطق آزاد کشور در هشت سال گذشته اظهار داشت: با تکمیل نسبی زیر ساخت ها در این مناطق ، رویکرد توسعه صادرات، تسهیل تولید و انتقال دانش فنی، تامین منابع و همچنین فراهم کردن نیازهای اساسی کشور به رغم همه ناملایمات از جمله تحریم‌های تحمیلی و آثار مخرب کرونا و سیاه نمایی های دشمنان شکل عملیاتی بخود گرفت.

وی افزود: امروزه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نمونه های موفق تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی هستند و بسیاری از واردکنندگان با استفاده از راهبردهای اقتصاد مقاومتی به تولید کنندگان و یا کارآفرینانی موفق تبدیل و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز به عرصه های بزرگ تولید و اشتغال مبدل شده اند.

وآهنگران با اشاره به اینکه عملکرد فعالان اقتصادی بخش خصوصی در مناطق آزاد هشت گانه کشور به خوبی در سطح ملی اطلاع رسانی نشده است اظهار داشت: تراز تجاری مناطق آزاد با احتساب صادرات محصولات تولیدی این مناطق به سرزمین اصلی در چند سال گذشته مثبت شده است و این روند با عزمی جزم تداوم داشته باشد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش گفت: شاید بسیاری از هموطنان و حتی ساکنان کیش اطلاع نداشته باشند که در این جزیره با محوریت گردشگری بیش از ۳۸۰ واحد تولیدی با رعایت مسائل زیست محیطی در عرصه تولید فعالیت گسترده دارند.

جعفر آهنگران در ادامه خاطر نشان کرد: امسال به واسطه استمرار شرایط ناشی از همه گیری کرونا درکشور  آداب و رسوم پسندیده سفر و دید و بازدیدهای نوروزی تا حد زیادی تعدیل می شود وامیدواریم که همه عزیزان در جزیره کیش نیز با اهتمام جدی در رعایت ضوابط بهداشتی کمک کنند تا شرایط رو به بهبود استمرار داشته و خدای ناکرده ما درپایان نوروز شاهد اوج گیری روند ابتلا نباشیم .

وی تاکید کرد: جزیره کیش هم طبق روالی که در تمام طول یک سال گذشته داشته سختگیرانه و با جدیت برای رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا و ایمن سازی فضای شهری تلاش می کند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش افزود: ای سازمان با تقویت نظارت های بهداشتی و ضدعفونی مکرر در مبادی ورودی ، اماکن گردشگری و تفریحی و مراکزتجاری، کاهش ظرفیت پذیرش مسافران در پروازها وافزایش شمار پروازها، ضدعفونی سرویس های ناوگان حمل و نقل شهری و انسجام و تعامل گسترده با فعالان عرصه گردشگری و بخش خصوصی تلاش  خواهند کرد که سلامت ساکنان و گردشگران جزیره کیش حفظ شود.

آهنگران تاکید کرد: اگرچه درسال گذشته  به دلیل شرایط ناشی ازکرونا شاهد رکود فعالیت های اقتصادی درکشور بودیم اما در جای جای جزیره کیش با تلاش اثر بخش در سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت های تابعه و فعالان بخش خصوصی شاهد نمونه های متعددی از خدمات ارزشمند دولت تدبیر و امید هستیم.

وی اضافه کرد: ما دربخش پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری روند رو به رشدی نسبت به سال های گذشته داشته ایم . روند اجرای طرح‌های عمرانی هم با قوت پیگیری شد به گونه ای که درشهریور سال گذشته یازده طرح ملی درحوزه های گردشگری ، مسکن، توسعه زیرساخت های فرودگاهی و گردشگری ،ایجاد مرکز نوآوری باهدف تقویت شرکت های دانش بنیان ، فراهم کردن زمینه ارتباطات پایدار با توسعه شبکه فیبرنوری و چند واحد بزرگ تولیدی صادرات محور از طریق وبینار با حضور رییس جمهورمحترم کشورمان به بهره برداری رسید.

وی از افتتاح چندین طرح بزرگ گردشگری و سرمایه گذاری بخش خصوصی در چند روز آینده خبر داد و گفت: امید داریم که  با  اهتمام جدی ساکنان و گردشگران عزیز جزیره کیش در رعایت ضوابط بهداشتی و تعامل خوب شان برای مهار بیماری کرونا بتوانیم وضعیت ایمن جزیره کیش راحفظ کنیم به طوری که با مجموعه تلاش های مسئولان ، مردم و فعالان صنوف مختلف جزیره کیش سال ۱۴۰۰ سال رونق هرچه بیشتر جزیره کیش و رونق کسب و کارساکنان عزیز این منطقه باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =