ارتقای فرهنگ ترافیکی کم هزینه‌ترین راهکار برای جلوگیری از تصادفات است

زاهدان- ایرنا- فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ارتقای سطح فرهنگ ترافیک، ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین راهکار برای کاهش وقوع تصادفات رانندگی در این استان به ویژه مناطق جنوبی آن است.

سرهنگ مصطفی کول‌زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار با تبریک سال نو اظهارداشت: با حرکت در مسیر اجرای قانون و ایجاد همبستگی در بین آحاد مردم‌ روز به روز شاهد افزایش فرهنگ ترافیکی در استان خواهیم بود. 

وی با تاکید بر پرهیز از سفر در شرایط شیوع ویروس کرونا گفت: هم استانی های گرامی در صورتی که بنا به ضرورت و شرایط اضطراری نیاز به ورود به محورها را داشتند
قبل از سفر وسیله نقلیه خود را به لحاظ ظاهری و فنی بازدید کنند و هرگز با وسیله نقلیه دارای عیب و نقص فنی وارد محور نشوند.

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان افزود: همچنین ضروری است ضمن بستن کمربند ایمنی تمامی سرنشینان رانندگان حین حرکت توجه کامل به جلو جوانب داشته باشند و فاصله طولی را با  خودروی جلویی متناسب با سرعت حرکت و شرایط سطح راه حفظ کنند.
وی بیان کرد: رانندگان در هنگام رانندگی به تابلوها و علایم راهنمایی و رانندگی در طول مسیر توجه داشته باشند و تحت هیچ شرایطی از تلفن همراه و تجهیزات مشابه در حین رانندگی استفاده نکنند.

سرهنگ کول‌زاده گفت: همچنین رانندگی بین خطوط و پرهیز از تغییر مسیرهای ناگهانی از حمله نکاتی مهمی است که شهروندان باید به آن توجه کنند.

وی تصریح کرد: رانندگان هنگام خستگی و خواب آلودگی رانندگی نکنند و به ازای هر ۲ ساعت رانندگی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه استراحت کنند.

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان ادامه داد: رانندگان همواره در طول مسیر بویژه در فاصله ۳۰ کیلومتری مبادی ورودی و خروجی شهرها و روستاها با دقت و تمرکز بیشتر و توجه کامل به جلو و با سرعت مطمئن رانندگی کرده و از انجام اعمال مخاطره آمیز و ارتکاب تخلفات حادثه ساز که ایمنی ترافیک و آرامش سایرین را به خطر می اندازد نظیر تجاوز از سرعت مجاز، سبقت در محل های ممنوع، تجاوز به چپ و حرکات مارپیچ خودداری کنند .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =