جهاد برای امیدآفرینی در سال جدید مورد توجه هنرمندان قرار گیرد

سنندج - ایرنا - رییس حوزه هنری استان کردستان تحول بنیادین در تولید محتوا را در سال جدید به عنوان محور برنامه‌های این نهاد اعلام کرد و گفت: در سال ۱۴۰۰ باید جهاد برای امیدآفرینی در جامعه مورد توجه هنرمندان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، امین مرادی روز یکشنبه در گفت‌وگوی خبری مجازی اظهار داشت: بسترسازی رشد هنر انقلاب و تولید آثار متناسب با اهداف متعالی انقلاب اسلامی در بخش هنر از مهمترین اولویت‌های سال ۱۴۰۰ حوزه هنری در استان کردستان است.

وی با اشاره به مشکلات متعدد ناشی از تحریم‌ها و خودکامگی دشمنان نظام اسلامی گفت: "‌جهاد برای‌امید آفرینی" در جامعه از مهمترین برنامه‌هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد و تلاش می‌کنیم تا در بستر زیرساخت‌های ایجاد شده با تولیدات متناسب هنری بر مبنای  این ضرورت مهم گام برداریم.

رییس حوزه هنری کردستان سال ۱۴۰۰ را سالی پر از موفقیت در تمام عرصه‌ها پیش بینی کرد و افزود: با توجه به زیر ساخت‌های فرهنگی در استان همچون افتتاح استودیو صدا و دوبله حوزه هنری، سینمای روباز، تجهیز و ساخت ‌سالن‌های سینمایی در استان و وجود گالری‌های استاندارد در شهرهای سقز، سنندج و بیجار در زمینه تولید و عرضه آثار هنری توانمندی بالایی در استان فراهم شده است.

وی اضافه کرد: افتتاح استودیو صدا و دوبله در پردیس سینمایی بهمن سنندج با پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات استودیویی این فرصت را فراهم کرده است تا در سال ۱۴۰۰ در بخش تولید آلبوم‌های موسیقی سنتی و بومی با توجه به انتخاب سنندج به عنوان شهرخلاق موسیقی از سوی یونسکو، آلبوم های شعر و موسیقی، دوبله فیلم و انیمیشن، در تولید آثار موردنظر حمایت کنیم.

مرادی با اشاره  به برنامه های برگزار شده در سال ۱۳۹۹ حوزه هنری گفت: علی رغم شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ایجاد شده در کشور خصوصا در بخش هنر و فرهنگ اتفاقات خوبی با بهره‌مندی از توان و پتانسیل هنرمندان و حمایت مسوولان استانی و ستاد کشوری حوزه هنری در استان رقم خورد که بسیار شایان توجه است.

وی همچنین به ارایه گزارشی از برنامه‌های اجرا شده و فعالیت‌های حوزه هنری در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری در سال ۱۳۹۹ در استان پرداخت.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =