۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84271261
۱ نفر

برچسب‌ها

۱۰ روستای مریوان به اینترنت خانگی متصل شد

سنندج - ایرنا - مدیر مخابرات شهرستان مریوان گفت: با پیگیری‌های انجام شده ۱۰ روستای محروم بخش کوماسی و سرشیو این شهرستان به اینترنت پرسرعت خانگی متصل شده است.

مهدی ملایی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با پیگیری و تاکید مدیر مخابرات منطقه کردستان خدمات ارزنده‌ای در حوزه ارتباطات سیار و ADSL خانگی در ۱۰ روستای محروم بخش کوماسی و سرشیو انجام شد.

 وی افزود: با تعویض و نصب سویچ جدید هم اکنون روستاهای گلچیدر، ده بنیاد، گیلی کران، ونینه علیا، ونینه سفلی، پلیاندر، بلچه سور، ماموله، بیدرشان وکوره دره به اینترنت ADSL خانگی متصل هستند.

مدیر مخابرات شهرستان مریوان یادآور شد: در حوزه ارتباطات سیار نیز سایت های خیابان شیخ شلتوت شهر مریوان، سایت جدید شهر چناره، سایت جدید روستای جانوره نصب و راه اندازی شد و سایت دره وران نیز در هفته منتهی به آخر سال به اینترنت 3G ارتقا یافت.

وی اضافه کرد: نصب و راه اندازی سایت های محله موسک ۲، ورزشگاه زاگرس، دانشگاه آزاد و همچنین ارتقای اینترنت سایت های ساوجی و نژمار به اینترنت 3G نیز در طول سال و قبل از هفته آخر سال ۱۳۹۹ با موفقیت انجام شد.

ملایی با تقدیر و تشکر از پیگیری‌های نماینده مجلس و فرماندار مریوان گفت: توسعه و افزایش اینترنت ADSL خانگی در روستاهای سردوش، گویزه کویره، شیخ عطار و نیزل نیز انجام و به بهره برداری رسید.

وی افزود: بنا به وعده مدیریت مخابرات منطقه کردستان در راستای برقراری ارتباط و حلاوت و شیرینی عید نوروز حتی در روزهای تعطیلی و پایانی سال کارکنان مخابرات استان و شهرستان مریوان نسبت به اتمام اجرای پروژه ها تلاش کرده و قبل از شروع سال جدید این پروژه ها به بهره برداری رسیدند. 

۹۴ درصد روستاهای مریوان دارای امکانات ارتباطی تلفن ثابت یا تلفن همراه هستند.

۶۶ روستا دارای تلفن ثابت بوده که از این تعداد ۵۰ روستا به اینترنت خانگی(ADSL) مجهز است.
از ۷۸ روستایی که پوشش تلفن همراه دارند، اینترنت ۳۰ روستا (3G)، ۲۳ روستا (3G و 4G) و مابقی هم (2G ) است.

شهرستان مریوان با حمعیت ۱۵۰ هزار نفری در ۱۳۵ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =