۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۷:۱۶
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 84271257
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۱۸ موزه خراسان جنوبی در نوروز دایر است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: ۱۸ موزه استان در نوروز امسال با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای بازدید علاقه‌مندان باز است.

حسین رمضانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دستورالعمل‌های بهداشتی در بازدید از موزه‌های استان رعایت می‌شود تا علاقه‌مندان بتوانند بدون دغدغه از موزه‌ها بازدید داشته باشند.

وی بیان کرد: بازدید از بناهای تاریخی در این مدت تعطیل است و اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی در این اماکن راهنمای مسافر مستقر نکرده است.

وی با اشاره به اینکه اسکان مسافران نوروزی در امامزادگان، مدارس و  پارک‌های استان ممنوع است، اضافه کرد: اقامت مسافران صرفا در مراکز اقامتی مجوز دار از جمله هتل‌ها، مهمان‌پذیرها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: سفرهای نوروزی در قالب تور تنها در چارچوب تورهای برنامه‌ریزی شده از طریق آژانس‌های مسافرتی دارای مجوز و تحت‌نظر وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که در سامانه ثبت تور کد دریافت کرده‌اند، امکان‌پذیر است.

وی اظهار داشت: سفر به شهرهای زرد و آبی محدودیتی ندارد اما براساس مصوبه ستاد سفر استان دستگاه‌های خدمات‌رسان هیچگونه خدماتی از جمله تسهیلات سفر و اسکان برای مسافران نخواهند داشت.

رمضانی عنوان کرد: نظارت‌ها بر مراکز اقامتی، پذیرایی، بوم‌گردی‌ها و مجتمع‌های خدمات رفاهی به منظور کنترل کیفیت خدمات با توجه به شرایط کرونا، در استان انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =