میزان رهگیری کرونایی ها در زنجان به ۱۱.۲ نفر افزایش یافته است

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی از ابتدای آذر سال گذشته نسبت به رهگیری افراد در تماس نزدیک با بیماران کرونایی از ۲.۶ در هفته اول این ماه به ۱۱.۲ نفر در هفته سوم اسفند ۹۹ افزایش یافته است.

دکتر پرویز قزلباش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: درصد موارد مثبت سرپایی در مدت یاد شده از ۴۴.۶ درصد به ۷.۱ درصد کاهش یافته است که نشان دهنده مطلوب بودن روند اقدامات کنترلی در سطح استان حکایت دارد.

این مسوول همچنین شاخص رعایت بهداشت فردی کرونا در شهر زنجان را ۸۱.۳۲ درصد عنوان کرد و گفت: شاخص موارد استفاده از ماسک خدمت دهندگان و خدمت گیرندگان به ترتیب ۸۰.۵۷ درصد و ۷۶.۸۳ درصد بوده است.

 قزلباش شاخص موارد رعایت پروتکل فاصله گذاری اجتماعی نیز در شهر زنجان را  ۷۶.۲۳ درصد اعلام کرد و  گفت:  بر اساس بررسی انجام گرفته عمده ترین راههای  انتقال احتمال کووید- ۱۹، بر اساس موارد مثبت  تماس با فردذمبتلا در خانواده ۴۹ درصد، تماس درمحل کار ۲۱ درصد و دورهمی خانوادگی ۱۱ درصد بوده است.

وی  اضافه کرد: در زمان حاضر با توجه به روند تدریجی کاهش ابتلا به کرونا در استان  ۱۲۷ بیمار در بیمارستان‌های استان زنجان بستری هستند که ۹ مورد از این آمار مربوط بستری های روز گذشته است.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" به رقم ۴۹ هزار و ۹۸۱ نفر رسیده است.

قزلباش ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی کرونا بر اساس تست آزمایشگاهی به ۴۲ هزارو ۸۹۲ نفر رسید که  ۲۸۳ مورد آن، آمار روز گذشته را شامل می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه آمار موارد مثبت سرپایی استان روند افزایشی را دارد و این موضوع  به دلیل افزایش تست های کرونایی در سطح استان است خاطرنشان کرد: تعلل و غفلت از پروتکلهای بهداشتی می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =