۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۰:۱۴
کد خبرنگار: 2137
کد خبر: 84271222
۰ نفر

برچسب‌ها

ربیعی: برای فراگیری خیر جمعی در سال ۱۴۰۰ تلاش کنیم

تهران- ایرنا- سخنگوی دولت با حضور در خیریه بهشت امام رضا (ع) مرکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست، گفت: باید همگی تلاش کنیم خیر جمعی در سال ۱۴۰۰ فراگیر شود.

به گزارش ایرنا، دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری در لحظه تحویل سال در جمع کودکان دارای معلولیت و توان‌خواه خیریه بهشت امام رضا (ع) حاضر و با تبریک سال نو با آنان، مربیان و دست اندرکاران مجموعه گفت ‌وگو کرد.
علی ربیعی در این بازدید با اشاره به ضرورت گسترش نگاه خانواده محور برای نگهداری از این کودکان، گفت: در سالهای اخیر شاهد پذیرش این فرزندان توسط تعدادی از خانواده ‌ها هستیم که باید این افراد تشویق و مورد حمایت قرار گیرند.
وی افزود: برخی خانواده‌ها شاید به دلیل هزینه های سنگین درمان و مراقبت، تمایلی به نگهداری از این کودکان ندارند که باید برای کمک هزینه این خانواده ها نیز تمهید اندیشیده شود.
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری در این بازدید با خانواده‌ای که یکی از دختران دارای معلولیت را به فرزند خواندگی قبول کرده بود، گفت ‌وگو و ضمن تجلیل و قدردانی، ایده گسترش خانواده محور کردن نگهداری را از سیاست‌های اجتماعی دولت توصیف کرد.
سخنگوی دولت در دعای تحویل سال در جمع این کودکان دارای معلولیت، گفت: باید همگی تلاش کنیم تا خیر جمعی در سال ۱۴۰۰ فراگیر شود و شاهد زندگی مسؤولانه و متعهدانه بیشتری نسبت به خود، خانواده و جامعه باشیم.
ربیعی افزود: امیدوارم سال جدید، سال حال خوب برای همه باشد و کسی حال دیگری را خراب نکند.
سخنگوی دولت تصریح کرد: اگر جمع زیادی از مردم در سال ۱۴۰۰ به دنبال موفقی‌های کوچک و بازکردن گره‌ها و گرفتاری‌های کوچک باشند، به یقین همین تلاشها موجی ایجاد می‌کند که حال همه و جامعه خوب خواهد شد.
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری در پایان این دیدار ناهار خود را در کنار کودکان دارای معلولیت صرف کرد.
خیریه بهشت امام رضا (ع) هم اکنون با نگهداری از ۱۵۰ کودک و ۱۵۰ سالمند و بیمار رها شده در ۴ مرکز در سطح شهر تهران و حمایت از ۳۰ کودک در خانواده یکی از مراکز معتبر نگهداری از کودکان بی سرپرست در کشور محسوب می شود.

** جنبش ۱۴۰۰ حال خوب

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهوری و سخنگوی دولت همچنین پس از دیدار از مرکز نگهداری کودکان کم توان ذهنی، در یادداشتی درباره حال و هوای این دیدار نوشت. 
در یادداشت علی ربیعی آمده است: امسال برای آغاز سال ۱۴۰۰ بنا به سنتی دیرینه به دیدن فرزندان کم‌توانم در خیریه بهشت امام رضا(ع) رفتم تا در کنار آنهایی که گرمای نوازش دست پدر و مادر را بر سر خود حس نمی‌کنند، آغاز سال جدید را به جشن بنشینم. حضور در بین این کودکان پاک و بی‌آلایش حال دلم را خوب می‌کند. 

حتماً شما هم مثل من این حس را تجربه کرده‌اید که با دیدن کودکان، چگونه آرامشی عمیق  بر ذهن و دل انسان مستولی می‌شود و شادی کودکانه‌شان لبخند بر لب می‌نشاند. 

انگار به کار بردن تعبیر معصوم  برای کودکان از این روست که بچه ها هیچ آزاری به کسی روا نداشته‌اند. این تعبیر زمانی پررنگ‌تر جلوه‌گری می‌کند که این بچه‌ها دچار نوعی نارسایی و کم‌توانی هم باشند و با  دست تقدیر از داشتن هرنوع خانواده‌ای محروم شده باشند.

امروز در لحظه سال تحویل و در کنار این کودکان معصوم، از خدا خواستم به همه ما توان خوب کردن حال دیگران را عطا کند. این حال خوب جمعی است که یک زیست خوب را برای ما معنادار می‌کند. بیایید امسال بیش از گذشته، در کنار سالمندان و کودکان تنها، وقت بگذرانیم  و با  مسئولیت‌پذیری بیشتری نسبت به آنها رفتار کنیم. نسبت به گروههایی که به هیچ عنوان نمی‌توانند از فرصت.های برابر اجتماعی استفاده کنند، توجهی مسئولانه‌تر داشته باشیم. امسال تصمیم بگیریم جنبش حال خوب ایجاد کنیم، موفقیت‌های کوچک ایجاد کنیم و گره‌های کوچک و بزرگ را بگشاییم.

سال ۹۹ سالی سخت و دشوار بود. بسیاری از عزایزان‌مان را از دست دادیم. زندگی در شرایط تحریم، جنگ اقتصادی و کرونا، نفس‌گیر شد. 

اما آغاز سال ۱۴۰۰ در میانه روز و با گرما و نور را به فال نیک گرفته و از خدا می‌خواهیم حال جامعه و حال ما را خوب کند.

چه خوب است امسال را با گسترش مسؤولیت فردی شروع کنیم تا به سمت جامعه‌ای مسؤول پیش برویم. همه خود را مسؤول خودمان، خانواده، همسایه‌هایمان، همکارانمان و.‌.. بدانیم... حال خوب نیاز همه ماست.

در آغاز سال نو، برای تک تک ایرانیها و همه آنها که نوروز را در هر کجای دنیا و با هر ملیتی به جشن می‌نشینند و هفت سین به پا می‌کنند آرزوی حال خوب می‌کنم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =