۳۰ اسفند ۱۳۹۹، ۲۳:۵۹
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84271210
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

حمله به یک کاروان پشتیبانی آمریکا در عراق

۳۰ اسفند ۱۳۹۹، ۲۳:۵۹
کد خبر: 84271210
حمله به یک کاروان پشتیبانی آمریکا در عراق

بغداد- ایرنا- یک کاروان پشتیبانی نظامی ارتش آمریکا در استان صلاح الدین عراق مورد حمله قرار گرفت.

به گزارش شنبه شب خبرنگار ایرنا از بغداد؛ کانال "صابرین نیوز" از هدف قرار گرفتن این کاروان نظامی در روز جاری خبر داده و نوشت: گروه "فصیل المقاومة الدولیة" مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

اطلاعات بیشتری از جمله تلفات یا خسارت احتمالی و دیگر داده های مربوطه عملیات منعکس نشده است.

پس از تصویب قانون ممنوعیت حضور نیروهای نظامی خارجی در عراق توسط مجلس این کشور، گروه های مختلف مردمی اعلام موجودیت کرده و کاروان های نظامی آمریکا و پایگاه های اشغالی در عراق را مورد هدف قرار می دهند.

به گزارش ایرنا؛ شب گذشته نیز ابوعلی العسکری سخنگوی کتائب حزب الله عراق در یک توییت با تهدید شدید نیروهای آمریکایی خطاب به جو بایدن رییس جمهوری ایالات متحده هشدار داد: "هر چه سریعتر مزدورانت را از عراق خارج کن."

ابوعلی العسکری در ادامه نوشت: به بایدن هشدار می دهیم همانطور که افراد قبل از تو را ادب کرده و ذلت را به آنها چشاندیم، اگر دوباره دشمنی را با ما آغاز کنی و مزدورانت را هرچه سریع تر از کشور بیرون نبری "جهنم دنیا را پیش از جهنم آخرت به تو نشان خواهیم داد".

تنش بین کتائب حزب الله عراق و ایالات متحده آمریکا از سال گذشته (۹۸) رو به افزایش نهاد؛ آمریکا در ماههای دی و اسفند ۹۸ مقرهای کتائب حزب الله را بمباران کرد که منجر به شهادت بیش از ۳۰ تن و زخمی شدن بیش از ۶۰ نفر دیگر شد.

حدود یک ماه پس از حمله آمریکا به گردان های حزب الله، بر اساس مصوبه مجلس عراق حضور نیروهای خارجی در این کشور غیر قانونی اعلام شد اما دونالد ترامپ رییس‌جمهوری وقت آمریکا با تهدید به اعمال "تحریم هایی که هرگز مثل آن را ندیده اند" علیه عراق به این مصوبه پارلمان واکنش نشان داد.

نظامیان آمریکا تاکنون به بهانه آنچه که "آموزش نظامی" می خوانند از ترک خاک عراق خودداری کرده اند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha