تعداد بستری‌های مشکوک به کرونا در یزد به ۱۵۸ نفر رسید

یزد- ایرنا- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: با افزابش هشت نفری تعداد بستری‌های مشکوک به کرونا در روز شنبه نسبت به روز گذشته هم‌اکنون ۱۵۸ نفر در بیمارستان‌های استان تحت معالجه هستند.

ابراهیم سلمانی شنبه‌شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه بی‌توجهی به نکات بهداشتی در تعطیلات نوروز سبب بحرانی شدن وضعیت می‌شود افزود: از این تعداد ۳۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدیدی از کرونای جهش‌یافته در استان مشاهده نشد ادامه داد: در این مدت هیچ مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا گزارش نشده و امیدواریم همکاری مردم موجب پیشگیری از شیوع آن شود .

این مسوول نسبت به غفلت برخی از مردم در خصوص کرونا هشدار داد و یادآور شد: در صورتی که شهروندان در تعطیلات نوروزی دستورالعمل‌های بهداشتی را فراموش کنند بار دیگر با بحران مواجه خواهیم بود و باید همه پایبند مقررات باشند.

ستاد استانی پیشگیری مقابله با کرونا یزد در اطلاعیه‌ای آورده: برابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شهرهای استان یزد از منظر بیماری به نقطه نسبتا خوبی رسیده، اگرچه این وضعیت بسیار شکننده بوده و هر آن امکان اوج‌گیری بیماری به خصوص ویروس جهش یافته وجود دارد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده: از همراهی، همدلی، همکاری و عنایت ویژه آحاد مردم عزیز صمیمانه تقدیر و تشکر نماییم که بار دیگر مسئولان و خادمان خود را در عرصه مدیریت بیماری کووید ۱۹ تنها نگذاشته تا شاهد روزهای تلخ و تاسف آور بیش از این نباشیم.

هر ساله فرا رسیدن نوروز و بهار طبیعت آغاز یک جنبش زیبا در ایرانیان بوده که با برپایی آداب و رسوم سنتی و تکریم شعایر دینی و اخلاقی همراه بوده است و امسال اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و مخاطرات جدی آن بر سلامت تک تک شهروندان، این رویداد زیبا و بزرگ را با چالش جدی مواجه نمود. 

اگرچه وضعیت بیماری در شهرهای استان روند مطلوبی پیدا نموده اما با توجه به وجود ویروس جهش یافته در ۲۹ استان، این وضعیت بسیار شکننده می باشد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha