روحانی: انتخابات با مشارکت حداکثری پیش نیاز تحقق آرزوهای ملت ایران است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در پیام نوروزی ۱۴۰۰، مردم‌سالاری را سرمایه‌ بزرگ ملّی دانست و تاکید کرد: انتخابات پرشور و با مشارکت حداکثری، پیش‌نیاز و پیش‌شرط قطعی تحقق آرزوهای ملت ایران در دهه‌ی اول قرن پانزدهم خواهد بود.

وی گفت: من به‌عنوان فرزند این ملت بزرگ، که از نوجوانی و از آغاز نهضت اسلامی در سال ۱۳۴۱ تاکنون، قریب به شصت سال که در عرصه‌های مختلف سیاسی و مسئولیت‌های گوناگون در خدمت این ملت بزرگ بوده‌ام و سرد و گرم و فراز و فرود تاریخ این ملّت را، از نزدیک لمس کرده‌ام، باور دارم که راه پیشرفت و گشایش و اصلاح امور در این کشور، تنها و تنها از جاده‌ی مشارکت و انتخابات می‌گذرد. مردم‌سالاری یک سرمایه‌ی بزرگ ملّی است و باید به‌دور از یأس‌ها و هراس‌ها، و با کنارگذاشتن دلگیری‌ها و اختلاف نظرها، با نگاهی راهبردی به آینده، آن را پاسداری کنیم.

این مردم هستند که می‌توانند شکوفائی یا پژمردگی را، انتخاب کنند. این مردم هستند که می‌توانند پیشرفت یا توقف را برگزینند. هیچ کس جز مردم ایران، نمی‌تواند سرنوشت این ملت را رقم بزند. این اراده الهی است که، تغییر وضعیت در هر جامعه‌ای را، به تغییر در روح و جان آنها پیوند زده است. که إِنَّ ٱللَّهَ لَا یُغَیِّرُ مَا بِقَومٍ حَتَّی یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِم انتخابات پرشور و با مشارکت حداکثری، پیش‌نیاز و پیش‌شرط قطعی تحقق آرزوهای ملت ایران در دهه‌ی اول قرن پانزدهم خواهد بود. و اینک نوروز پیروز فرا رسیده است. نوروزی که فرهنگ بلند و بالنده ایرانیان، هم نماد شکوفائی و سرزندگی و هم نماد اعتدال بهاری است. مردم ایران، همیشه اعتدال را ستوده‌اند و به استقبال شکوفائی رفته‌اند. در نظام اجتماعی و سیاسی خود هم، هر زمان، حکمرانیِ همراه با اعتدال و خردمندی را تجربه کردند، پیش رفته‌اند و هر جا، در هجوم غارتگران و زورگویان و افراطی‌گرایان قرار گرفتند، پژمرده‌ شدند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha