امام جمعه شهرکرد:حضور حداکثری در انتخابات با وحدت و یک‌دلی محقق می‌شود

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد  با صدور پیام تبریک نوروز  ۱۴۰۰، گفت: مردم استان خود را آماده کنند تا با وحدت و یک دلی وظیفه سیاسی و اجتماعی خود را در پای صندوق‌های رای به خوبی نشان دهند چرا که حضور حداکثری در انتخابات با وحدت و یک‌دلی محقق می‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرکرد، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام در این پیام تصریح کرد: گذشته‌ها هر چه بوده گذشته است باید آینده را دریافت، باید از اکنون به فکر آینده و چند روز باقی مانده که نمی‌دانم چقدر است و طولی نکشد عمر به پایان برسد، خدایی نخواسته پشیمانی نداشته باشیم یا پشیمانی کمتری داشته باشیم و این لازمه‌اش این است که همین حالات را از همین موقع درک کنیم.

در این پیام تاکید شده است: ان‌شاالله نورزمان نوروز تحول آفرین باشد، نوروز سازنده باشد، نوروز انسان‌ساز باشد و نوروز را فقط به شادی‌های زودگذرش نگاه نکنیم، شادی‌های زود گذرش خوب است، این که شاد باشیم و جشنی را بگیریم بخصوص کارهای خوبی که انجام می‌شود، با یک شرایط رعایت پروتکل‌های کرونایی دید و بازدیدی هم کم و بیش صورت بگیرد البته خیلی کم درحدی که صله رحم صورت بگیرد یا بشود تلفنی احوال‌پرسی کنیم و جویای حال بشویم که خدایی نخواسته ضایعاتی را نداشته باشد، این‌ها خوب است و چیزهای ارزشمندی است.

در این پیام آمده است:این که زندگی‌هایمان را نو کنیم و این که تجدیدنظری در کارهایمان، کارهای اداری، کارخانه‌مان و خانه‌مان و جامعه‌مان چیزهای خوبی است که از دستاوردهای نوروز است و در میان ما هم برجسته است ولی آن که از همه این‌ها مهم تر است همان « حوّل حالنا الی احسن الحال» است، همین که بهترین حالت را در سایه ایمان و تقوا بتوانیم در خودمان ایجاد کنیم، این نکته اول است.

به گفته نکونام، سال ۱۳۹۹ به نوبه خودش تلخی و شیرینی‌هایی برای امت اسلامی داشت. در این قرن همه می‌دانیم بعد از نیمه اولش که امت اسلامی در دوران حکومت پدر و پسر پهلوی ناکامی‌ها و تلخی‌های زیادی را ایران شاهد بودند در آن شرایط انقلاب اسلامی چون آفتابی درخشان در نیمه دوم این قرن طلوع کرد و ۴۲ سال پرچالش اما پربرکت برای ایران اسلامی وجود داشت و یک تحول عظیم در سایه انقلاب برای جهان بشری رقم خورد. انقلاب اسلامی ایران که در دنیا به انقلاب خمینی شناخته شد از ویژگی‌های برجسته قرن ۱۳ شمسی به شمار رفت و ثبت تاریخ بشری شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در این پیام تاکید کرده است:سال 99 تلخی‌ها و شیرینی‌های خاص خودش را داشت از جمله مهمترین آن‌ها  بلای کرونا بود که در اسفند ۱۳۹۸ در ایران خودنمایی کرد و به طور تقریبی همه سال ۹۹ را در برگرفت و در مقاطعی هم به اوج خودش رسید و توانست روزانه تا نزدیک ۵۰۰ نفر از هموطنان را به کام مرگ بکشاند که این برای همه مردم تلخ بود اما زیبایی مجاهدانه کادر سلامت کشور و مراعات عمومی و همراهی مردم به فضل و لطف الهی نه تنها از ضایعات این بلیه کاست بلکه برکاتی هم از آن به ظهور پیوست، برکاتی مانند خدمات عمومی و دست‌گیری مردم از یکدیگر و کمک‌های مومنانه و محسنانه و حرکت‌های جهادی و جامعه ساز در این عرصه آن قدر برجسته شد که حیرت جهانی را هم درپی داشت.

در ادامه این پیام آمده است: تلاش مجاهدانه برای تولید واکسن ایرانی که به زودی آثار و برکاتش در جامعه بروز و ظهور خواهد داشت از زیبایی‌های این سال و این بلیه محسوب می‌شد. حوادث دیگری مثل زلزله سی‌سخت که باز تلخی‌های خودش را داشت البته با مشارکت عمومی و خدمات رسانی همگانی تا حدود قابل توجهی از تلخی آن کاسته شده است و با همت همگانی نوسازی و جبران خسارت‌ها نیز تدارک خواهد شد.

امام جمعه شهرکرد در پیام نوروزی خود به توطئه‌های دشمن علیه ایران اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: دشمن افزون‌طلب و زیاده‌خواه باید بفهمد که ایران مستعمره آن‌ها نیست که هر گونه خواستند با او رفتار کنند ایران کشور مستقل است و انقلاب اسلامی در آن شکل گرفته تا مستقل از هر وابستگی باشد و روی پای خودش بایستد و هرگز زیر بار هیچ ظلم و هیچ فشاری نرود از همین رو گفته شد باید طبق برجام عمل بشود و مطابق برجام تحریم‌ها برداشته شود تا بعد از راستی آزمایی نسبت به ادامه مذاکره تصمیم گرفته شود این شرط منطقی است این را همه می‌پذیرند این منع برای لغو تحریم‌ها به حساب نمی‌آید.

در بخش دیگری از پیام امام جمعه شهرکرد تصریح شده است: در سال ۱۴۰۰  مهم‌ترین امری که در آن رقم خواهد خورد انتخابات است که هم حضور حداکثری از مردم را در صحنه انتخابات خواهیم دید و هم  انتخابات درست و انقلابی مردم را مشاهده خواهیم کرد و مردم پاسخ قاطع و محکم خودشان را در انتخابات به دشمن خواهند داد، دشمن بار دیگر خواهد فهمید که ایران اسلامی جای تحمل فشار و زیاده‌طلبی بیگانه نیست.

این پیام در ادامه می‌افزاید: مردم سختی‌های اقتصادی سال ۱۳۹۹ را تحمل کردند، مردم ایستاده‌اند و مقاوم هستند و سختی‌ها را هم تحمل کرده‌اند و تحمل می‌کنند و آینده هم همین مردم و همین پیوند مردم و ولایت در درون انقلاب حاکم است و با انتخابات آینده هم بیشتر نشان داده خواهد شد.

در پیام نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری به انتخابات پیش رو نیز اشاره و تاکید شده است: مردم به خوبی درک کرده‌اند که راه حل مشکلات کشور انتخابات درست و روی کار آوردن دولت کارآمد  است، ما مشکلات کشورمان را اگر بخواهیم حل کنیم که همه می‌خواهیم حل بشود باید یک دولت کارآمد داشته باشیم تا دولت به معنای واقعی تن به کار بدهد و مردم ما  خود را آماده می‌کنند تا با وحدت و یک دلی این وظیفه سیاسی و اجتماعی به خوبی شکل بگیرد.

پیام امام جمعه شهرکرد در ادامه می‌افزاید: در استان کارهایی انجام شده و کارهایی هم زمین مانده است که باید پیگیر انجام آن‌ها باشیم؛ طرح‌های آبی استان پیگیری‌های بیشتر و منسجم‌تری را می‌طلبد، با وجود قول‌هایی که داده شده است طرح‌های آبی استان پیشرفت لازم را نداشته است و مردم از این ناحیه در آینده با مشکلات فراوانی مواجه خواهند شد این را باید همه مراقبت کنیم.

در این پیام تصریح شده است:طرح‌های مواصلاتی و راه‌های ریلی و راه‌های بن بست زدا که بعضی از آن‌ها در دست اقدام است اما پیشرفت لازم را نداشته است باید مطالبه اینجانب و شما مردم خوب استان در این سال باشد

نکونام گفت: طرح‌های صنعتی و تولیدی و اشتغال آفرین و طرح‌های تولیدی خانگی و انواع صنایع دستی  و طرح‌های گردشگری و زیرساخت‌های لازم برای جذب گردشگر و تولید ثروت برای استان و بالا بردن سطح زندگی مردم و ایجاد رفاه و آسایش برای مردم خوب استان از وظایفی است که باید همگی در مقام به بار نشستن آن‌ها در این سال باشیم.

در ادامه این پیام با اشاره به اهمیت وحدت و همدلی و هم افزایی، خاطرنشان شده است: شوراهایی که در شهرها و روستاها شکل می‌گیرد ضمن تشکر از عزیزانی که در دوره حاضر دغدغه‌مند و فعال پیگیر امور مردم بودند به قطع در  آینده هم منتخبین مردم حضور فعالانه بیشتری خواهند داشت.

در پایان پیام آمده است: از مدیرانی که در استان پردغدغه و فعال انجام وظیفه کردند تشکر می‌کنم، این‌ها هر چه انجام دادند و همراه با اخلاص بود صدقه جاریه برای خود در پرونده حسنات ثبت کردند.همه آماده‌ایم تا آنچه را برنامه این سال قرار می‌گیرد و توسط مقام والا و معظم و معزز رهبری نامگذاری و تعیین می‌شود را به منصه ظهور برسانیم و جامه عمل بپوشانیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha