آمار بیماران کرونایی بستری در مازندران به زیر ۵۰۰ نفر رسید

ساری - ایرنا - آمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های مازندران پس از ۶ ماه طی روند سینوسی و چهار ماه بعد از ورود به موج سوم سرانجام به زیر ۵۰۰ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا ، آمار ۲ روز گذشته دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل نشان می دهد که بار کرونایی بیمارستان های استان از ۲۹ اسفند ماه با رسیدن آمار بیماران بستری کووید ۱۹ به کمتر از ۵۰۰ نفر سبک تر شد و این روند کاهشی روز ۳۰ اسفند هم ادامه یافت.

طبق این گزارش ، آمار بیماران بستری کووید ۱۹ در بیمارستان های مازندران که روز ۲۷ اسفند ۵۳۳ نفر بود که روز ۲۹ اسفند به ۴۶۵ نفر و روز سی ام اسفند هم به ۴۶۱ نفر کاهش یافت.

این در حالی است که آخرین بار مهر ماه سال ۹۹ آمار بیماران کرونایی بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل کمتر از ۵۰۰ نفر بود و از آن زمان به بعد روند افزایشی شروع شد که در نهایت آذر ماه به موج سوم انجامید.

آمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های استان اول آذر ماه به ۷۹۱ نفر رسید و در یک دوره یک ماه تا اول دی با افزایش بیش از ۲۰۰ نفری روی رقم یکهزار و ۲ نفر فرود آمد. این روند افزایشی همچنان ادامه یافت تا این که روز اول بهمن آمار بیماران کرونایی بستری به یکهزار و ۳۳۲ نفر رسید. نیمه اول بهمن اوج شلوغی بیمارستان های مازندران و قرار گرفتن کل استان در وضعیت نارنجی و قرمز بود و آمار بیماران بستری هم به بیشتر از یکهزار و ۵۰۰ نفر رسید.

کاهشی شدن موج سوم کرونا در مازندران از نیمه دوم بهمن ماه شروع شد و در فاصله حدود ۲ هفته ای آمار بیماران بستری در روز اول اسفند به ۸۱۲ نفر رسید. اگر چه روند کاهشی در نیمه دوم بهمن با سرعت نسبتا خوبی همراه بود ، ولی در ماه اسفند با کندی همراه شد به گونه ای که برای رسیدن آمار به زیر ۵۰۰ نفر در روز ۲۹ اسفند ، تقریبا یک ماه زمان برد.

بررسی آمارهای روزانه ۶ ماهه دوم سال ۹۹ از وضعیت بستری بیماران کووید ۱۹ نشان می دهد که مازندران طی ماه مهر و آبان در حالی که تمامی استان های کشور درگیر موج سوم شیوع کرونا بودند ، با روند افزایشی آرام مواجه بود ؛ وضعیتی که وزارت بهداشت از آن به عنوان « مدیریت مناسب » کرونا در این استان یاد و از مسئولان و کادر درمانی مازندران قدردانی کرده بود.

با این وصف ، زمانی که در ماه آذر موج سوم کرونا در کشور روند کاهشی گرفت ، مازندران تازه وارد این موج شده بود و تا رسیدن به نقطه پیک هم بیشتر از ۲ ماه زمان برد. تازه اواسط بهمن بود که با رسیدن آمار بیماران بستری به بیش از یکهزار و ۵۰۰ نفر و سپس شروع شیب کاهشی ، این استان خروج از موج سوم را استارت زد.

بستری ۷۶ بیمار جدید به بیمارستان 

اگر چه آمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های مازندران اکنون به زیر ۵۰۰ نفر رسیده است ، ولی همچنان روزانه ده ها نفر به خاطر ابتلا به کووید ۱۹ و عدم تحمل سپری کردن دوران بیماری در قرنطینه خانگی ، در بیمارستان ها بستری می شوند.

طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ، دیروز شنبه ۳۰ اسفند ۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند. ۵۴ نفر از این بیماران در بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ۲۲ نفر هم در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل بستری شدند.

همچنین در این روز ۷۹ بیمار کووید ۱۹ پس از بهبودی نسبی از بیمارستان های استان ترخیص شدند که ۶۶ نفر از آنان در بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ۱۳ نفر هم بیمارستان های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل بستری بودند.

نکته دیگر این که از مجموع ۴۶۱ بیمار کووید ۱۹ که در بیمارستان های مازندران بستری هستند ، ۱۲۱ نفر به خاطر وخامت وضعیت در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند. ۸۶ نفر از این افراد در بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ۳۵ نفر هم در بیمارستان های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =