مردم و مسوولان شعار سال را نصب‌العین قرار دهند

یزد- ایرنا - رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: مردم و مسوولان با همدلی, نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری را نصب‌العین قرار دهند.

حجت‌الاسلام محمد فخرالدینی شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با تبریک سال ۱۴۰۰ به شعار امسال توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تحت عنوان سال تولید، پشتیبانی، مانع‌زدایی‌ها اشاره کرد و افزود: باید برای تحقق اوامر معظم له از ابتدای امسال یک کار جهادی و انقلابی در سطح کشور و توسط تمامی بخش‌ها صورت گیرد .

وی با اشاره به اینکه تمامی نامگذاری‌ها طی سال‌های اخیر توسط مقام معظم رهبری به خصوص در حوزه تولید، اقتصاد و اشتغال بسیار عالمانه و بر حسب ضرورت کشور و مردم صورت گرفته ادامه داد: این نامگذاری یک نقشه راه برای عمل است و همه باید با همدلی اقدام کنند.

این مسوول اظهار کرد: برای اجرایی شدن تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، مسوولان باید در کنار اقشار جامعه با عزمی راسخ وارد عرصه کار شوند که اجرای آن حلال بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی و به تولید و اشتغال که نیاز اصلی است کمک می‌کند.

فخرالدینی تصریح کرد: رسانه‌های گروهی، مبلغان دینی و فرهنگی باید زمینه‌ساز و تبیین‌کننده زوایای این نامگذاری باشند که همراهی همه موجب تحقق اهداف نظام، انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری است و همه در قبال نامگذاری امسال مسوول هستند.       

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود.

معظم‌له تاکید کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مسئله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است. 

در استان یزد سه هزار واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که حدود ۹۷ هزار نفر در این واحدها مشغول کار هستند.

ازحدود ۵۵۰ معدن استان، پنج مورد در مقیاس بزرگ ملی قرار دارد و بقیه در حد متوسط و کوچک است و از میان معادن ملی می توان به سنگ آهن چادرملو اردکان، زغال سنگ بافق( ۲ معدن)، سرب و روی مهدی آباد مهریز و اورانیوم ساغند اشاره کرد و ذخیره قطعی مجموع معادن استان حدود ۲ میلیارد تن تخمین زده می شود.

در یزد بیش از ۵۰ نوع اندیس معدنی وجود دارد و به همین دلیل چهارمین استان توسعه یافته صنعتی و از لحاظ تنوع معدنی دومین استان کشور است و  این منطقه به دلیل واقع شدن در مرکز ایران و فرو افتادگی کویر مرکزی و وجود چند گسل فعال، بستر ذخایر معدنی متعددی است که وجود این معادن مزیتی برای استان هست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha