۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۳۸
کد خبرنگار: 2998
کد خبر: 84271038
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه ایران و قزاقستان از نگاه دوربین گشایش یافت

تهران – ایرنا – نمایشگاه مجازی "ایران و قزاقستان از نگاه دوربین" با هدف معرفی طبیعت، میراث فرهنگی و سنت‌های ایرانی و قزاق، به صورت آنلاین گشایش یافت.

این نمایشگاه به صورت برخط (آنلاین) و همزمان توسط ایرنا و خبرگزاری رسمی قزاقستان (کازینفورم) به نمایش درآمده و شامل عکس‌هایی است که توسط عکاسان این دو خبرگزاری گرفته شده است.

ایرنا و کازینفورم، تفاهم‌نامه همکاری‌های حرفه‌ای دارند و علاوه بر تبادل خبر و تجربیات حرفه‌ای، با یکدیگر در سازمان خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) نیز همکاری می‌کنند.

در نمایشگاه‌های ایرنا و کازینفورم، اگرچه عکس‌ها یکسان هستند، اما ترتیب و چینش تصاویر، تفاوت‌هایی دارد. همچنین، یکی از مهم‌ترین تفاوت‌ها، در معرفی تصاویر است؛ به‌گونه‌ای که مخاطبان قزاق بتوانند با مشاهیر و میراث ایرانی، آشنا شوند. به همین منظور، در گالری تصاویر کازینفورم، در کنار هر تصویر از میراث فرهنگی یا سنت‌های ایران، چند سطر توضیحات نیز آورده شده است.

مخاطبان ایرانی هم با تماشای نمایشگاه مشترک ایرنا و کازینفورم، با آیین‌ها و خوراکی‌های نوروزی در قزاقستان، لباس‌ها و سازهای سنتی قزاق، آثار تاریخی و باستانی آن کشور و طبیعت زیبای قزاقستان آشنا می‌شوند.

نمایشگاه مجازی ایرنا و کازینفورم از 30 اسفند 1399 به صورت همزمان در تهران و نورسلطان گشایش یافته است و در ایران تا پایان تعطیلات نوروز از طریق پیوند صفحه نخست ایرنا، در دسترس علاقمندان خواهد بود. همچنین علاقمندان می‌توانند با کلیک روی این سه پیوند زیر، وارد اتاق عکس‌ شوند:

طبیعت 

میراث فرهنگی 

سنت‌ها و آیین‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =