۳۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۸
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 84271025
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

گلپایگان در وضعیت بسیار پُر خطر کرونا قرار گرفت

اصفهان - ایرنا - شهرستان گلپایگان در شمال غرب استان اصفهان بر اساس جدیدترین رنگ بندی همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در وضعیت قرمز و بسیار پُر خطر قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین رنگ بندی سامانه " ماسک " وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که مبنای اعمال محدودیت های هوشمند از امروز شنبه ۳۰ اسفند ۹۹ تا اطلاع ثانوی است، شهرستان گلپایگان در استان اصفهان که پیش از این در وضعیت نارنجی ( پر خطر) بود در وضعیت قرمز (خیلی پر خطر) قرار گرفت.

همچنین ۲ شهرستان خوانسار و لنجان که در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار داشتند نیز بر اساس رنگ بندی جدید همه گیری کووید ۱۹ به وضعیت نارنجی (پر خطر) رسیدند و محدودیت های تردد در این شهرستان ها برقرار خواهد شد.

بدین ترتیب در زمان حاضر در استان اصفهان  ۱۷ شهرستان در وضعیت زرد (خطر متوسط)، چهار شهرستان در وضعیت آبی (کم خطر)، ۲ شهرستان در وضعیت نارنجی (پر خطر) و یک شهرستان در وضعیت قرمز ( بسیار پر خطر) قرار دارد درحالیکه در رنگ بندی قبلی ۱۷ شهرستان در وضعیت زرد و یک شهرستان در وضعیت نارنجی بود و این تغییرات نشان می دهد شیوع کرونا در این خطه در حال افزایش است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به شرایط استان، رنگ همه شهرستان ها در مرز تغییر است و با کمترین افزایش در آمار، امکان تغییر رنگ به سمت بدتر شدن اوضاع وجود دارد.

آرش نجیمی افزود: مقرر شده است که در روزهای نوروز ۱۴۰۰ رصد آمار و تغییرات به صورت روزانه انجام شود و هرگونه تغییر در رنگ بندی برای جلوگیری از غافلگیری بصورت برخط اعلام شود و مبنای اعمال محدودیت ها قرار گیرد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پیش از این به ایرنا گفت: درصد مثبت شدن آزمایش های  کرونا در استان اصفهان در هفته اخیر از حدود ۱۳ به ۲۰ درصد رسید و بیماران جدید روزانه بستری شده در بیمارستان ها نیز افزایش بین ۱۵ تا ۲۰ درصدی داشتند.

نجیمی با تاکید بر اینکه این روند افزایشی در زمان حاضر شیب ملایم دارد، تصریح کرد: نگرانی اصلی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان این است که با ترددهای غیر ضروری و دید و بازدیدهای عید نوروز این آمار افزایش یابد،  شیب ملایم جای خود را به شیب تند دهد و رنگ بندی شهرستان ها تغییر کند.

بر اساس مصوبه های ستاد ملی مقابله با کرونا، سفر به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است.

طبق آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در روز شنبه سی ام اسفند ۹۹ تعداد بیماران دارای علائم کرونا بستری در بیمارستان ها ۴۸۵ نفر است که از این تعداد ۶۳ نفر بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

تعداد موارد جدید بستری شده ۹۸ بیمار و تعداد بیماران مرخص شده از بیمارستان ۷۲ و تعداد کل موارد فوت ناشی از کرونا ۹ نفر است که سه نفر آنها فوت مثبت قطعی بود.

شهرستان گلپایگان با ۹۰ هزار نفر جمعیت در ۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha