تولیت آستان قدس رضوی: سال نو از کمک به نیازمندان غفلت نکنیم

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: افرادی که تمکن مالی دارند در این ایام که مردم به مواسات نیاز دارند و رهبر معظم انقلاب نیز بر این معنا تاکید زیاد داشتند از نیازمندان غفلت نکنند تا عید نوروز ما تجلی نوع‌دوستی، محبت، صمیمی بودن و عشق ورزیدن باشد.

حجت الاسلام احمد مروی روز شنبه در پیامی تلویزیونی افزود: امسال عید نوروز ما میان ۲ عید بزرگ دینی و اسلامی قرار گرفته است، میلاد حضرت ابا عبدالله(ع) که وجود با برکت آن امام موجب بقای دین شد و میلاد مسعود حضرت حجت(عج) در نیمه شعبان که ان‌شاءالله احسن الحال بشری با ظهور حضرت و تجلی این ولایت عظمای الهی محقق خواهد شد.
وی ادامه داد: عید نوروز امسال در ماه مبارک شعبان که به پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) تعلق دارد واقع شده است. ماه‌های مبارک رجب، شعبان و رمضان ماه‌های توجه به خدا و ماه‌های توبه، استغفار، خودسازی و تهذیب نفس هستند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ان‌شاءالله بتوانیم با عزم جدی و اراده قوی احسن الحال را در این سال برای خودمان رقم بزنیم و این امر با تهذیب نفس حاصل می‌شود. تهذیب نفس جز با تصمیم جدی بر گناه نکردن حادث نمی شود و اگر چنین تصمیم و اراده‌ای را داشتیم و از خداوند استعانت طلبیدیم، ذات حضرت باری‌تعالی حتما به ما کمک و استعانت خواهد کرد.
مروی افزود: امسال یک احسن الحال کشور را هم پیش رو داریم که 2 انتخابات ریاست جمهوری و شوراهاست که ان‌شاءالله با حضور گسترده و حداکثری و پرنشاط مردم عزیزمان و با انتخاب اصلح، احسن الحال برای کشور عزیزمان رقم خواهد خورد.
وی ادامه داد: عید نوروز پیش از اسلام بیشتر مخصوص سلاطین و شاهان بود که قدرت، ابهت و عظمت ظاهری خود را به رخ مردم بکشند، اما ملت ایران با بهره‌گیری از آموزه‌های اسلام قالب عید نوروز را حفظ کردند اما محتوا را تغییر دادند و عید نوروز تجلی ابراز محبت نسبت به یکدیگر، صله‌رحم، رفع کدورت‌ها، بغض‌ها، کینه‌ها و توجه به همنوعان و نیازمندان شد.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: هرسال میلیون‌ها نفر تلاش داشتند این ایام و لحظات بسیار بانشاط، زیبا و شادی‌آفرین را در کنار مضجع شریف و نورانی حضرت ثامن‌الحجج(ع)سپری کنند، هرسال رهبر عظیم‌الشأن انقلاب، عید نوروز را در کنار مضجع شریف جد بزرگوارشان سپری می‌کردند اما در عید نوروز ۹۹ و عید نوروز امسال هم از زیارت ایشان و هم از پذیرایی، خدمت‌رسانی و خادمی مردم عزیزمان و زائران و مهمانان حضرت رضا(ع) محروم هستیم.
مروی افزود: از کنار مضجع نورانی حضرت رضا(ع) هم به رهبر عظیم‌الشان انقلاب و هم همه مردم عزیز که دلشان اینجاست عرض می‌کنم که ما و خانواده بزرگ خدمت و خادمان امام رضا(ع) از طرف همه شما عزیزان، بزرگواران، دلدادگان و عاشقان حضرت رضا سلام الله علیه نایب الزیاره ایشان خواهیم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha