۳۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۷
کد خبرنگار: 3140
کد خبر: 84270990
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش بستری‌های کرونا در سقز نگران کننده است

سنندج - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان سقز با اشاره به اینکه شهروندان باید بیشتر از قبل پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و جدی بگیرند، گفت: افزایش بستری‌های کرونا در بیمارستان‌های سقز نگران کننده است.

دکتر انور بهرامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باتوجه به اینکه شهرستان سقز از اوایل شیوع کرونا در کشور جز کانون های اصلی منطقه بوده و هم اکنون این بیماری در حال شکل گیری مجدد است، لذا باید تک به تک شهروندان با زدن ماسک و رعایت مسایل بهداشتی برای مقابله با این ویروس کشنده از هر زمان دیگر آماده باشند.

وی افزود: در ۲ روز گذشته بیمارانی با علایم مشکوک به کرونا به بیمارستان های این شهرستان مراجعه کردند که در نهایت آمار بستری های کرونا آفزایش یافته است، بنابراین اگر مردم رعایت پروتکل های بهداشتی را سرلوحه کار قرار ندهند با معضل بزرگی مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه تمام راه های پیشگیری و محدودیت ها برای هر کرونای قبلی و جهش یافته یک نوع است، اضافه کرد: تنها راه موثر و کارآمد قطع شیوع این بیماری زدن ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

دکتر بهرامی، راه های انتقال این بیماری را کماکان تجمع ها، مهمانی ها و بخصوص عروسی و مراسم عزا اعلام کرد و گفت: یکی از کانون های اصلی شیوع و تشدید کرونا مجالس عروسی و عزا است بنابراین مردم حتما در این دوره بیشتر مراقب خود باشند و از هرگونه تجمعی خودداری کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان سقز با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۶ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان بستری هستند، یادآور شد: نگرانی اصلی ما از افرادی است که بدون ماسک در محافل و تجمع ها حضور پیدا می کنند.

این پزشک متخصص ضمن تقدیر از زحمات شبانه روزی کادر درمان سقز، از همه مردم خواست، پایبند پروتکل های بهداشتی باشند تا با همکاری یکدیگر بتوانیم کرونا را شکست دهیم و به روال عادی زندگی بگردیم.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha