۳۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۴
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 84270988
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سفیر ایران: اراده ایران و صربستان توسعه همکارهای دو جانبه است

بلگراد-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد در پیامی به مناسبت سال نو هجری شمسی با اشاره به اینکه به رغم شیوع بیماری همه گیر ویروس کرونا در سال گذشته گام های خوبی در توسعه و تحکیم روابط و همکاری ها برداشته شد،گفت: اراده دو کشور در توسعه روابط خوب و همکاری های دو جانبه در حوزه های مختلف است.

به گزارش ایرنا، «رشید حسن پور» روز شنبه در پیامی به مناسبت نوروز و سال 1400 هجری شمسی افزود: نوروز باستانی سرآغاز بهار و تجلی‌گاه زیبائی های طبیعت است و نشان از اعتدال اندیشی و زیبا سلیقگی  ایرانیان در طول تاریخ دارد به طوری که مورد صحه گذاری، پذیرش و قوام بخشی همه اقوام و مذاهب قرار گرفته است.

سفیر کشورمان در این پیام اشاره کرد: بهار فصل شکوفایی و رویش طبیعت و نوروز و آئین های آن گوئی که سرود دل انگیز طراوت و امید را زمزمه و به جسم‌های خسته، جان دوباره می‌بخشد و شکوفه بهاری به سان بال فرشتگان امید و نشاط را نوید می دهند.

وی افزود: نوروز و شروع سال 1400 هجری شمسی را به هموطنان عزیز و پرافتخار ایرانی و نیک مردمانی که نوروز را گرامی می‌دارند، صمیمانه تبریک و شادباش می‌گویم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این پیام تصریح کرد: در سالی که گذشت با فراز و نشیب‌ها و وقایعی تلخ و رنج‌ها و ناملایمات طبیعی و گاه تحمیلی زیادی همراه بود. اما ایرانیان با الهام از نوروز حیات بخش و مدد گرفتن از پروردگار بهار آفرین با متانت، صبوری و درایت و بزرگواری از تنگناها ‌گذر و با یکدلی و تلاش و هم افزائی امید را در وجودشان سبز و زنده نگه داشته و می‌دارند.

در این پیام نوشته شده است: صد آه و هزاران افسوس، فرصت مغتنمی که همواره در آغاز سال جدید برای گردهم آیی و برگزاری آیین سنتی و همنشینی بر سفره هفت سین نوروزی در جمع ایرانیان فراهم می شده، به دلیل نکبت کرونا، دست نداده است.

وی افزود: از سوی خود و به نمایندگی از همکارانم در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد، از صمیم قلب و با تمام وجود آغاز سال جدید و نوروز سال 1400 هجری شمسی را به شما عزیزان تبریک می گویم و از خداوند بزرگ می‌خواهم در این سال نشاط، سرزندگی، سلامتی و شادمانی را نصیب ملت بزرگ ومسلمان ایران و به ویژه جامعه ایرانی مقیم صربستان کند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha