تردد غیرضروری عامل اصلی روند افزایشی کرونا در خوزستان است

اهواز-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: خوزستان تا هفته گذشته با کاهش روند بستری بیماران مبتلا به کرونا همراه بود اما به دنبال ترددهای غیرضروری مردم در آخرین روزهای سال ۹۹، تعداد بستری ها در استان به بیش از هزار و ۷۰۰ بیمار رسید.

به گزارش ایرنا فرهاد ابول نژادیان روز شنبه درحاشیه بازدید از بیمارستان رازی اهواز ضمن تبریک سال نو به مجموعه کادر درمان و پزشکان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:وضعیت خوزستان از نظر شیوع کرونا کاملا شکننده است و در شهرهای قرمز و نارنجی بار ویروس زیاد است لذا از همه مردم تقاضا داریم از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند.

وی تاکید کرد: انتظار می رود مردم خوزستان باتوجه به شرایط موجود از دید و بازدید نوروزی خودداری کنند و برای حفظ سلامتی خود و عزیزانشان پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت کنند تا هرچه سریع‌تر زنجیره انتقال این ویروس قطع شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت:در حال حاضر در استان خوزستان ۳۹ بیمارستان بیماران کرونایی را پذیرش می کنند که امید است با همکاری مردم شاهد شیب نزولی انتقال ویروس و کاهش مراجعه به بیمارستان ها در این استان باشیم.

وی در ادامه افزود: کادر درمان استان خوزستان در یک سال اخیر برای کنترل ویروس کرونا و خدمت به بیماران تلاش های فراوانی داشتند که شایسته تقدیر است؛ پزشکان، پرستاران و تمامی اعضای این دانشگاه در سالی که گذشت با جان فشانی خود حماسه بزرگی را خلق کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: همچنین در سال گذشته بسیاری از دستگاه‌ها برای کنترل این ویروس در کنار مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بودند که صمیمانه از آن ها قدردانی می کنیم.

وی بیان کرد: مجموعه بسیج ، سپاه و شورای اصناف و بخصوص گروه های جهادی در ماه‌های اخیر همکاری خوبی با دانشگاه علوم پزشکی داشتند و در پیک سوم توانستیم با استفاده از این ظرفیت ها تا اندازه زیادی ویروس را در خوزستان مهار کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز به همراه سید کریم حسینی نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس روز شنبه  با حضور در بیمارستان رازی اهواز ضمن تبریک سال جدید به کادر درمان و پزشکی این بیمارستان، مسایل و مشکلات آن ها را بررسی کردند.

در حال حاضر هشت شهرستان خوزستان قرمز و ۱۰ شهرستان نارنجی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha