امام جمعه اراک: بیانات رهبر معظم انقلاب فصل‌الخطاب ملت ایران است

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با صدور پیامی به مناسبت عید نوروز گفت: بیانات رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی چراغ راه مسئولان و فصل‌الخطاب آحاد ملت ایران است.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در این پیام آورده است: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سال ۱۴۰۰ را با عنوان تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها نامگذاری نمودند و تمام ظرفیت‌های کشور باید در جهت تحقق منویات معظم‌له به‌ کار گرفته شود.

وی در این پیام آورده است: جمهوری اسلامی ایران امروز در جنگ اقتصادی مقابل استکبار جهانی و متحدانش قرار گرفته و تحریم ها و تهدیدهای اقتصادی دشمنان با حضور همه جانبه در جبهه تولید خنثی می شود و آحاد جامعه باید در فرآیند تولید در تمام بخش های اقتصادی، کشاورزی و خدمات سهیم باشند و مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان باید فعال تر از گذشته باشند و با مطالعات کاربردی، خوراک تولیدی واحدهای صنعتی، کشاورزی و خدماتی را تامین کنند.

امام جمعه اراک در این پیام آورده است: بهبود فضای کسب و کار از طریق توسعه صادرات یکی از راه‌های توسعه اقتصادی کشور و بالندگی تولید ملی است که برای موفقیت در این مسیر باید بازارهای جهانی مورد ارزیابی قرار گرفته و با تولید رقابتی سهم خود را از بازارهای جهانی به‌ دست آوریم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در این پیام آورده است: اهمیت تولید و لزوم توجه ویژه به بهره‌وری و حمایت و پشتیبانی هر چه بیشتر از این بخش موضوع مهمی است که سایر بخش‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و از این منظر باید کلیدی‌ترین مولفه‌ها مد نظر بوده و در قالب گفتمانی هدفمند برای اصلاح ساختار اقتصادی و رونق تولید تلاش شود چراکه با به گردش درآمدن چرخ‌های تولیدی کشور، بسیاری از مسایل و بحران‌های فعلی اقتصادی جامعه حل می‌شود.

وی در این پیام آورده است: سال ۱۳۹۹ با شیوع ویروس کرونا عرصه آزمون لایه‌های مختلف جامعه ایران اسلامی بود و اگر چه شمار قابل توجهی از هم‌میهنانمان در نتیجه شیوع این ویروس منحوس جان خود را از دست دادند اما در مجموع اقدامات مقابله‌گرایانه نهادهای مختلف از جمله وزارت بهداشت و گروه‌های جهادی قابل قبول است و ایران در مقابله با ویروس کرونا سرآمد دیگر کشورها است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان نظام اسلامی فشار اقتصادی مضاعفی بر آحاد ملت ایران تحمیل کرد اما مردم زمان‌شناس، دشمن شناس و آگاه و همیشه در صحنه ایران اسلامی با مقاومت و پایداری توطئه دشمنان را خنثی کردند و یکبار دیگر پشتیبانی خود از آرمان‌های انقلاب اسلامی را به اثبات رساندند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در این پیام آورده است: توطئه‌های دشمنان بر علیه ملت ایران از آغاز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد اما آنچه که هر روز بر عظمت و اقتدار ایران اسلامی می‌افزاید، ایمان ملت به آرمان‌های این انقلاب، امام راحل و منویات مقام معظم رهبری است.

وی در این پیام تاکید می‌کند: تقارن سال جدید با اعیاد مبارک شعبانیه اتفاق مبارکی است که سال ۱۴۰۰ را به معنویت و اهل بیت(ع) متبرک نموده و باید این مهم را به فال نیک گرفت و دست در دست یکدیگر برای آبادانی و سرافرازی ایران اسلامی تلاش کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این پیام آورده است: حساسیت مقام معظم رهبری به مسئله اقتصاد و تولید ملی بیانگر هوشمندی، درایت و در عین حال دلسوزی معظم له به امور دارد بنابراین دولت مستقر در فرصت چندماهه و دولت جدید باید برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و تقویت بنیه معیشتی ملت برنامه ریزی‌های کاربردی تدوین کرده و با بهره‌گیری از نیروهای کارآمد و کاردان و دلسوز و پاکدست زمینه توسعه پایدار کشور را فراهم کنند.

آیت‌الله دری نجف‌ابادی در پیام آورده است: انتخابات سال ۱۴۰۰ نیز عرصه خلق مشارکت سیاسی ملت ایران است که باید با انتخاب اصلی‌ترین فرد برای ریاست جمهوری و کارآمدترین نامزدها برای شوراهای اسلامی در سرنوشت خود و میهن اسلامی نقش آفرینی کنند.

مقام معظم رهبری سال ۱۴۰۰ را با عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری نمودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha