۳۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۸
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84270928
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حمله پهپادی یمن به فرودگاه سعودی «ابها»

تهران-ایرنا- سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله پهپادی یمن به فرودگاه سعودی «ابها» در جنوب عربستان خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که امروز یک پایگاه نظامی فرودگاه ابها واقع در جنوب عربستان هدف حمله پهپادی ارتش یمن قرار گرفته است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز با بیان اینکه حمله به فرودگاه بین المللی ابها دقیق انجام شده و به هدف اصابت کرده  است گفت این اقدام پاسخی مشروع به ادامه تجاوز و محاصره همه جانبه علیه کشورمان است.

این فرودگاه واقع در جنوب عربستان تاکنون بارها، هدف حملات پهپادی ارتش یمن قرار گرفته است.

حملات بازدارنده ارتش یمن به دنبال آن صورت می گیرد که ائتلاف سعودی که به تازگی شکست های سنگینی را در مارب متحمل شده، بمباران یمن به ویژه صنعا پایتخت این کشور را تشدید کرده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی‌سابقه است، روبرو هستند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha